Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Senát chce zakázat sběrnám výkup šrotu od řadových občanů

28.08.2014 10:04

Senát se rozhodl zakázat sběrnám výkup šrotu s výjimkou autovraků od řadových občanů. Důvodem je snaha zamezit krádežím kovů. Výkup by měl být možný jen od firem a živnostníků, jimž by sběrny měly platit bezhotovostně. Úpravu dnes vložil do novely, která má od roku 2024 zakázat skládkování směsného komunálního odpadu a recyklovatelných odpadů. Předlohu tak bude muset znovu projednat Sněmovna.

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) se k senátnímu zákazu výkupu postavil rezervovaně. Uvedl, že jeho úřad chystá vyhlášku, která by od příštího roku zakázala pouze výkup kovového odpadu při platbě hotovostí. Výkup od občanů by bylo možné regulovat v rámci chystané obsáhlejší novely odpadového zákona, jejíž věcný záměr má vláda dostat do konce září, podotkl ministr.

Zástupci ODS neuspěli s návrhy vrátit novelu do podoby původního senátního návrhu, který měl pouze omezit možnost výkupu kradených kovů formou zrušení krajského souhlasu s provozováním nepoctivých sběren. Argumentovali mimo jiné tím, že novela po zásahu Sněmovny nařizuje obcím zavést povinné třídění kovů a bioodpadu, aniž by vyčíslila jejich náklady s tím spojené. Zastánci argumentovali mimo jiné tím, že úpravy jsou nutné kvůli závazkům vůči EU.

Oponoval jim mimo jiné předseda senátorů ODS a teplický primátor Jaroslav Kubera. "Máme dávno 2400 nádob na biologicky rozložitelný odpad, nepotřebovali jsme k tomu ani Evropskou unii, ani zákon," poznamenal. "Když budeme sbírat kovy, tak to má jeden pozitivní dopad, že ulehčíme košohrabům práci, protože oni to nejspíš odvezou i s tím kontejnerem," dodal.

Změny v odpadové politice státu vzbudily velkou kritiku u firem podnikajících s odpady a hlavně obcí. Senátoři v rámci úprav novely rozhodli o tom, že obce budou mít povinnost zajistit místa pro oddělené soustřeďování biologicky rozložitelných odpadů nejpozději od dubna příštího roku.

Předloha taky omezí množství materiálu, které může provozovatel skládky použít na její zabezpečení. Bude moci tvořit nejvýše pětinu celkové hmotnosti. Proti zákazu skládkování komunálního odpadu se stavěli i ekologové, podle nichž tento návrh znamená podporu spaloven.

Zdroj článku: http://www.enviweb.cz/clanek/odpady/100548/senat-chce-zakazat-sbernam-vykup-srotu-od-radovych-obcanu


Akce týdne 26.10. - 31. 10. 2020

Slinuté karbidy
(Sk plátky, Tk plátky)


300 Kč/kg

Stále platí výkup pro všechny bez omezení

Aktualizováno 21. října 2020.
 

Ve středu 28. října
je ZAVŘENO

Vážení zákazníci,
ve středu 28. října 2020 je z důvodu státního svátku na všech našich provozovnách ZAVŘENO.


Nová provozovna pro ekologickou likvidaci vozidel

Nová provozovna s prvotřídním zázemím pro služby výkupu a ekologické likvidace vozidel se nachází v Olešné na Moravě. Provozovna je otevřena každé pondělí a středu od 8.00 do 17.00.
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
Počet přístupů: 3694298

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2020, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑