Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


RSSRSS

Barko zpravodaj

Cena palladia obnovuje svůj růst, zatímco platina prohrává boj s fundamenty.

Během tohoto roku se drahé kovy dostaly pod tlak posílením amerického dolaru v kontextu rostoucích úrokových sazeb. Platina meziročně ztrácí téměř 12 %, ale palladium naopak připisuje přibližně 15 % a to i přes korekci ceny, kterou překonalo v průběhu roku.

Hliník se stěhuje z Ruska, trh se obává krize.

Odběratelé hliníku jsou stále znepokojeni důsledky uložení amerických sankcí společnosti Rusal, největšímu světovému dodavateli po Číně. Jejich obavy nerozptýlil ani nedávný ústupek ze strany USA. Cena hliníku může znovu směřovat k vyšším hodnotám. V tříletém horizontu si kov udržuje více než 25% nárůst, i když momentálně vykazuje menší ztráty.

Cenu zlata určuje jen několik velkých bank

Ptáte se, kdo nejvíc ovlivňuje cenu zlata na světových trzích? Jednoduše řečeno, jsou to čtyři největší banky na světě a osm menších investičních bankovních domů. Ale je to i trochu složitější. Zejména samotný proces, jak zahýbat s finální cenou.

 

Provozujeme nejmodernejší technologii pro ekologické zpracování autovraků v České republice

Odevzdali jste nám někdy staré vozidlo nebo se teprve chystáte využít našich služeb ekologické likvidace autovraku? Zajímá Vás, co se se starými auty děje dál? Pokud ano, seznámíme Vás s naší novou moderní technologií a správným způsobem ekologického zpracování autovraků.

Zlato: Zásob v dolech ubývá, nové zdroje nejsou. Co to udělá s cenou kovu?

Zlato v posledních měsících rozhodně nepatří mezi žhavé investiční instrumenty. Jeho cena se pohybuje přinejlepším do strany, a tak se obchodníci na pozadí dobře rozjeté ekonomiky poohlížejí po atraktivnějších aktivech. Ti, kdo zlato v portfoliu drží, ale mají jasno. Náš čas přijde, říkají.

Nejdražší drahý kov na světě se stává ještě cennějším a je ho nedostatek

Nejdražší drahocenný kov na světě se má stát ještě dražším, jelikož v Jižní Africe hrozí nedostatkem dodávek.

Jak správně třídit odpad

21.08.2018 09:20

Jak správně třídit odpad

Emotivní obrázky uhynulých velryb s břichy plnými odpadků. Želvičky zmateně lapající igelitový sáček. Podobných obrázků už každý z nás viděl desítky. Někdo bez zájmu scrolluje dál, druhého přimějí udělat s prázdnou PET láhví pár kroků navíc k tříděné popelnici a třetí si už raději natočí vodu z kohoutku.

Kolaps turecké liry spustil řetězovou reakci. Cena platiny klesla nejníže za deset let

Cena platiny se tento týden propadla nejníže za deset let a je na nejlepší cestě vykázat nejvyšší týdenní pokles od roku 2015, protože kolaps turecké liry vyvolal řetězovou reakci na trzích a oslabil měnu největšího světového producenta, Jihoafrické republiky. To dále zhoršuje současné problémy s nadměrnými dodávkami platiny na trh.

Jak se recykluje elektroodpad?

Množství elektroodpadu na světě se stále zvyšuje. Spotřební elektronika je levnější a dostupnější než kdy dřív, zato však kvalita jejího provedení stále klesá. Běžně se tak stává, že elektronická zařízení po pár letech doslouží, nebo lidé jednoduše zatouží po nových, dokonalejších, s lepšími funkcemi. Tím se stále zvyšuje množství elektroodpadů, které zaplavují sběrny druhotných surovin a skládky.

Češi vytřídili 1 680 tun baterií. Víc než třetina jich míří za recyklací do Polska

Vybité baterie, které lidé v ČR odevzdají ke zpětnému odběru, se daří recyklovat v průměru z 65 procent. Největší část (57 procent) se jich zpracuje přímo v Česku, více než třetina míří do Polska a malá část se recykluje v Německu a Španělsku. Problém je se skladováním a zpracováním lithiových baterií, naopak ty, které obsahují nebezpečné olovo, se recyklují snadno. Řekl to jednatel společnosti ECOBAT Petr Kratochvíl.


 


Akce týdne 23. 4. - 27. 4. 2019

Olovo - trubky, kus, mašle
 

38 Kč/kg

Ve středu 1. 5. 2019 máme OTEVŘENO

Vážení zákazníci, dne 1. května 2019 máme na všech našich provozovnách OTEVŘENO dle běžné otevírací doby.

Hledáme další kolegy

Dne 5. 3. 2019 jsme rozšířili nabídku pracovních míst. Více informací naleznete na stránce Kariéra.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory, papír a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin

Projekt On-line propojení pracovišť firmy Barko, s.r.o. je spolufinancován evropským
fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.
Počet přístupů: 3009695

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2019, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑