Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


RSSRSS

Barko zpravodaj

Cenu zlata určuje jen několik velkých bank

Ptáte se, kdo nejvíc ovlivňuje cenu zlata na světových trzích? Jednoduše řečeno, jsou to čtyři největší banky na světě a osm menších investičních bankovních domů. Ale je to i trochu složitější. Zejména samotný proces, jak zahýbat s finální cenou.

 

Provozujeme nejmodernejší technologii pro ekologické zpracování autovraků v České republice

Odevzdali jste nám někdy staré vozidlo nebo se teprve chystáte využít našich služeb ekologické likvidace autovraku? Zajímá Vás, co se se starými auty děje dál? Pokud ano, seznámíme Vás s naší novou moderní technologií a správným způsobem ekologického zpracování autovraků.

Zlato: Zásob v dolech ubývá, nové zdroje nejsou. Co to udělá s cenou kovu?

Zlato v posledních měsících rozhodně nepatří mezi žhavé investiční instrumenty. Jeho cena se pohybuje přinejlepším do strany, a tak se obchodníci na pozadí dobře rozjeté ekonomiky poohlížejí po atraktivnějších aktivech. Ti, kdo zlato v portfoliu drží, ale mají jasno. Náš čas přijde, říkají.

Nejdražší drahý kov na světě se stává ještě cennějším a je ho nedostatek

Nejdražší drahocenný kov na světě se má stát ještě dražším, jelikož v Jižní Africe hrozí nedostatkem dodávek.

Jak správně třídit odpad

21.08.2018 09:20

Jak správně třídit odpad

Emotivní obrázky uhynulých velryb s břichy plnými odpadků. Želvičky zmateně lapající igelitový sáček. Podobných obrázků už každý z nás viděl desítky. Někdo bez zájmu scrolluje dál, druhého přimějí udělat s prázdnou PET láhví pár kroků navíc k tříděné popelnici a třetí si už raději natočí vodu z kohoutku.

Kolaps turecké liry spustil řetězovou reakci. Cena platiny klesla nejníže za deset let

Cena platiny se tento týden propadla nejníže za deset let a je na nejlepší cestě vykázat nejvyšší týdenní pokles od roku 2015, protože kolaps turecké liry vyvolal řetězovou reakci na trzích a oslabil měnu největšího světového producenta, Jihoafrické republiky. To dále zhoršuje současné problémy s nadměrnými dodávkami platiny na trh.

Jak se recykluje elektroodpad?

Množství elektroodpadu na světě se stále zvyšuje. Spotřební elektronika je levnější a dostupnější než kdy dřív, zato však kvalita jejího provedení stále klesá. Běžně se tak stává, že elektronická zařízení po pár letech doslouží, nebo lidé jednoduše zatouží po nových, dokonalejších, s lepšími funkcemi. Tím se stále zvyšuje množství elektroodpadů, které zaplavují sběrny druhotných surovin a skládky.

Češi vytřídili 1 680 tun baterií. Víc než třetina jich míří za recyklací do Polska

Vybité baterie, které lidé v ČR odevzdají ke zpětnému odběru, se daří recyklovat v průměru z 65 procent. Největší část (57 procent) se jich zpracuje přímo v Česku, více než třetina míří do Polska a malá část se recykluje v Německu a Španělsku. Problém je se skladováním a zpracováním lithiových baterií, naopak ty, které obsahují nebezpečné olovo, se recyklují snadno. Řekl to jednatel společnosti ECOBAT Petr Kratochvíl.


 

Co jste nevěděli o recyklaci papíru

Recyklace papíru má na našem území dlouhou tradici. Jedná se o náročný proces, zato však velmi užitečný. Lidé si často myslí, že když je papír recyklovatelný, mohou s ním plýtvat. To je zásadní omyl, protože papír není snadno obnovitelný. Papír lze recyklovat a znovu využít pouze 7×, potom jsou již jeho vlákna natolik slabá a krátká, že není vhodný pro další použití.

Experti varují: Utopíme se v e-odpadu. Možná díky internetu věcí

Odborníci začínají varovat před elektroodpadem. Jeho množství rok od roku roste. Zatímco v roce 2016 to bylo podle OSN 44,7 milionů tun elektroodpadu, v roce 2021 by to už mohlo být 52,2 milionů tun ročně.


Akce týdne 17. 2. - 22. 2. 2020

Měděný mix
- plech, kus, drát, starý, zelený, lakovaný, pocínovaný

110 Kč/kg

Hledáme další kolegy

Více informací o jednotlivých nabídkách naleznete na stránce Kariéra.
 

Nová provozovna v Brně

Otevřeli jsme novou, moderní provozovnu v Brně-Líšni, na ulici Zaoralova 4.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory, papír a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
Počet přístupů: 3382643

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2020, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑