Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


RSSRSS

Barko zpravodaj

Tichý začátek týdne s drahými kovy

Drahé kovy se minulý týden prodávaly těžce, zřejmě to bylo tím, že obchodníci předpovídali pravděpodobný nárůst úrokových sazeb na schůzce Federálního výboru pro otevřený trh, která se konala minulou středu.

Ekonomika roste, hutím se ale příliš nedaří. Jejich tržby klesly téměř o desetinu

Tržby hutních a slévárenských firem v České republice loni meziročně klesly o 7,8 procenta na 177,2 miliardy korun. Proti krizovému roku 2009 byly téměř o čtvrtinu vyšší, v porovnání s rokem 2008 ale o 26 procent nižší.

ČIŽP v oblasti nakládání s autovraky loni nelenila

V oblasti autovrakovišť zkontrolovali inspektoři oddělení odpadového hospodářství (OOH) celkem 90 provozoven, z toho 29 na základě podnětů.

Sdělení MŽP: Ohlašování přeprav NO realizovaných od 1. ledna 2017 do okamžiku spuštění SEPNO

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) zveřejnilo Sdělení odboru odpadů MŽP k otázce zpětného ohlášení přeprav nebezpečných odpadů realizovaných od 1. ledna 2017 do okamžiku spuštění elektronického systému ohlašování přepravy nebezpečných odpadů (SEPNO).

Znovuotevření třetího největšího dolu pro těžbu zinku bude stát 53 milionů dolarů

Zinkový důl Centrury uzavřený v roce 2016, byl třetím největším dolem na světě. Zinkový důl Century v Queenslandu by mohl opět obnovit svou těžbu díky soukromému odkupu ve výši 52,9 milionů dolarů, který investuje vlastník ze společnosti New Centrury Resources (ASX: NCZ).

Technická analýza: Vrátí se zlato zpět na 1300 dolarů?

Cena zlata v mnoha případech opisuje vývoj hodnoty amerického dolaru a často mívá stejné determinanty. Jedním z aktuálních a velmi důležitých je volba nového šéfa americké centrální banky - Fedu.

Drahé kovy v minulém týdnu - platina v poklesu

Automobilový průmysl opět silně ovlivňuje nejnovější vývoj cen drahých kovů. Je to proto, že zatímco platina se na konci týdne obchodovala ve výši 949 USD/oz, paladium prolomilo hranici 1 000 USD/oz a uzavřelo se na ceně 993 USD/oz. Uvádí se, že pokles ceny platiny souvisí s automobilovým sektorem.

Vale se zbaví novokaledonského niklu

Snaha předních světových těžařských společností zbavit se méně rentabilních provozů má další pokračování. Tentokrát se jedná o brazilskou společnost Vale, která chce prodat svůj podíl na těžbě niklu na jihopacifické Nové Kaledonii.

B2Gold přidává pátý zlatý důl

Kanadská těžařská společnost B2Gold přidává ke svým dosavadním čtyřem zlatým dolům pátý. Tentokrát v západoafrickém Mali, kde chce zahájit do konce letošního roku komerční těžbu.

Hlášení NO elektronicky od počátku roku 2018

Elektronická evidence přepravy nebezpečných odpadů má být spuštěna od 1. 1. 2018, oznámilo to Ministerstvo životního prostředí na webu ISPOP. Dosud však není datový standard.


Akce týdne 18. 2. - 23. 2. 2019

Hliníkový drát, nový, starý

40 Kč/kg

Hledáme další kolegy

Více informací naleznete na stránce Kariéra.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory, papír a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin

Projekt On-line propojení pracovišť firmy Barko, s.r.o. je spolufinancován evropským
fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.
Počet přístupů: 2141661

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2019, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑