Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


RSSRSS

Barko zpravodaj

Ceny barevných kovů letos rostou

S výjimkou cínu letos rostou ceny všech barevných průmyslově využívaných kovů. Například cena zinku pokořila hranici 3000 USD za tunu poprvé za přibližně deset let, cena hliníku se pohybuje na tříletém maximu. Na této vlně se vezou i ceny akcií velkých těžařů.

Drahé kovy - paladium si drží svoji úroveň, platina zlepšuje základní údaje

V týdenním reportu dominoval konflikt se Severní Koreou a mírně vylepšil základní údaje pro platinu. Týden byl otevřen cenou platiny na 970 $/oz. A poté se vyšplhala až na 987 $/oz.

Kdo letos kraluje komoditám?

Kovy letos zadupávají zbytek komodit do země. Vděčí za to hlavně Číně, respektive slibům tamnímu státnímu aparátu, že použije svoje kontrolní mechanismy a přitlumí nabídku.

Datový standard pro předávání údajů o evidenci přepravy nebezpečných odpadů

Plný provoz Systému evidence přepravy nebezpečných odpadů (SEPNO) bude zahájen od 1. 1. 2018.

Hliníkové obaly pomalu vytlačují plastové a skleněné lahve

Podíl hliníkových obalů pomalu stoupá a prodej takto baleného zboží se meziročně zvýšil na téměř devět miliard korun. Na každou rodinu v České republice tak připadá zhruba 37 plechovek. Prodej piva v plechovkách se za posledních sedm let zpětinásobil a preferují ho již tři čtvrtiny domácností. Předností těchto obalů je jejich hmotnost a skladovatelnost.

Švýcaři znovu otevřou kanadský důl

Zejména v období krize je častým jevem, že neefektivní doly jsou zavírány. Často spíše zakonzervovány se záměrem těžbu obnovit, pokud se ceny těžených surovin dostanou na úroveň, kdy se obnovení těžby vyplatí. Do této situace se nyní dostává důl na těžbu zinku a olova na kanadském ostrově Vancouver.

Kanadský zlatý důl končí po 107 letech

Dožít se více než sta let je v lidském životě jistě důvodem k pořádné oslavě. Životnost zlatých dolů je většinou podstatně kratší, ale i zde se najdou opravdoví stařešinové. Jedním z nich je kanadský zlatý důl Dam, v němž letos společnost Goldcorp končí těžbu po jistě úctyhodných 107 letech.

Jižní Afrika – moratorium na těžbu nebude

Ekonomika Jihoafrické republiky je výrazně závislá na těžbě surovin, jichž je tato země na jižním konci Afriky významným světovým zdrojem. Zejména v případě diamantů a řady drahých kovů – zlata, platiny, palladia.

Indonéský měděný obr asi dostane další šanci

Indonéský obří měděný důl Grasberg (druhý největší tohoto druhu na světě) má zřejmě šanci na pokračování svého provozu. Indonéská vláda i vlastník dolu, společnost Freeport, potvrzují snahu o dohodu na tomto pokračování.

Jaká bude další cena zlata?

Zlato klesá, protože investoři pochybují o Federálním rezervním systému. Podle některých analytiků se předpokládá, že zlato obnoví svoji hybnost tento týden, neboť trh učinil klíčovou krátkodobou změnu kvůli posunu očekáváných úrokových sazeb. Zlato končí po pětitýdenní ztrátu, díky solidním výsledkům z minulého týdne, což odrazilo zlato ze čtyřměsíčního minima.


VÁNOČNÍ DÁREK PRO DNEŠNÍ DEN

Hliníkový drát nový, starý

42 Kč/kg

(platí 12. 12. 2018)

Akce týdne 10. 12. - 15. 12. 2018

Slinuté karbidy
(SK, TK plátky)

400 Kč/kg

Otevírací doba o vánočních svátcích

Vážení zákazníci,

během svátků máme otevřeno dle vánoční otevírací doby.

Hledáme další kolegy

Více informací naleznete na stránce kariéra.

Ekologická likvidace autovraků

Provádíme ekologickou likvidaci autovraků. Vystavíme doklad nutný k vyřazení vozidla z registru vozidel. Za kompletní autovrak při vlastní dopravě na provozovnu vyplatíme 1 200 Kč. Doklad vystavujeme od pondělí do pátku, každý den od 7.00 do 15.30. Více informací je dostupných na stránce Výkup autovraků.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory, papír a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin

Projekt On-line propojení pracovišť firmy Barko, s.r.o. je spolufinancován evropským
fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.
Počet přístupů: 2876821

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2018, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑