Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Boj o tanzanské zlato se zostřuje

28.06.2017 12:13

Boj o tanzanské zlato se zostřuje

Konflikt mezi vládou Tanzánie a těžařskými společnostmi nabývá na intenzitě. Stovky vesničanů vtrhly do zlatého dolu North Mara s cílem ukrást zlatou rudu. Zraněno bylo několik policistů, zatčeno na sedm desítek útočníků.

Spor mezi vládou Tanzánie a těžařskými společnostmi nabývá drsnějších forem. V minulých dnech vtrhly stovky vesničanů do zlatého dolu North Mara, patřícího společnosti Acacia, s cílem ukrást zlatou rudu. Při střetu s ozbrojenými silami bylo zadrženo na sedm desítek útočníků a zraněno i několik policistů. Policejní šéf Morris Okinda k tomu pro agenturu Reuters říká: „Několik skupin více než 500 lidí ozbrojených tradičními zbraněmi, jako jsou mačety a oštěpy, napadlo prostory akyjského dolu … dokonce šly i do závodu na zpracování zlata.“

Vesničané údajně požadovali náhradu za svou půdu a za údajné znečištění způsobené dolu.


Vesničané vtrhli do dolu s cílem najít zlatou rudu, zdroj: http://www.thecitizen.co.tz/image/view/-/3079270/medRes/1258876/-/5yypl6z/-/mine+pic.jpg

Tento útok je pokračováním déletrvajícího sporu mezi tanzanskou vládou a těžaři. Vláda obvinila společnost Acacia z nedostatečných výnosů a vyhýbání se dani v hodnotě desítek miliard dolarů. V důsledku toho vládní komise doporučila, aby Tanzanie požadovala splacení nesplacených daní, přezkoumala možnost zvýšení vládního vlastnictví dolů a pokračovala v zákazu vývozu koncentrátu zlata ze země. Tento zákaz na akvárskou těžbu byl uložen na začátku března, kdy prezident oznámil zákaz vývozu mědi a zlatých koncentrátů ve snaze udržet větší část hodnoty z těžby pro tuto zemi.

Těžaři obvinění odmítají

Těžařská společnost Acacia tato obvinění důrazně odmítá a žádá nezávislé šetření těchto obvinění ze strany vlády. Společnost také vytvořila mikrolite s odpověďmi na vládní obvinění a s podrobnostmi o firemním příspěvku na ekonomice země.

Společnost Acacia, která se v roce 2010 vyčlenila ze společnosti Barrick Gold, je největším těžařem zlata na území Tanzánie. Těžbu provádí na třech dolech – Bulyanhulu, Buzwagi a North Mara. Těžba přispívá na hrubý domácí produkt Tanzanie, který je čtvrtým největším výrobcem zlata v Africe, 3,5 procenty. Vláda nicméně chce tento podíl zvýšit tím, že požádá o další daně ze sektoru.

Zdroj: kitco.cz, http://www.kitco.cz/boj-tanzanske-zlato-se-zostruje/


Akce týdne 21. 9. - 26. 9. 2020

Měděný mix
(drát, plech, kus, opalovaný, starý, zelený, lakovaný)


125 Kč/kg

V pondělí 28. září je ZAVŘENO

Vážení zákazníci,

v pondělí 28. září 2020 je z důvodu státního svátku na všech našich provozovnách ZAVŘENO.


Výkup pro všechny bez omezení
 

Nová provozovna pro ekologickou likvidaci vozidel

Nová provozovna s prvotřídním zázemím pro služby výkupu a ekologické likvidace vozidel se nachází v Olešné na Moravě. Provozovna je otevřena každé pondělí a středu od 8.00 do 17.00.
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
Počet přístupů: 3641651

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2020, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑