Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Ceny mědi v Londýně rostou kvůli uvolňování COVID v Číně

07.12.2022 14:22

Ceny mědi v Londýně rostou kvůli uvolňování COVID v Číně

Ceny mědi v Londýně v úterý mírně vzrostly kvůli nadějím na poptávku v top spotřebitelské Číně poté, co více měst uvolnilo omezení COVID-19, ale pevný dolar omezil zisky. Tříměsíční měď na londýnské burze kovů vzrostla o 0,1 % na 8 395 USD za tunu do 07:30 GMT, zatímco nejobchodovanější lednový kontrakt na měď na Shanghai Futures Exchange mírně klesl o 0,7 % na 65 770 juanů (9 402,43 USD) za tunu.

Čínské hlavní město Peking upustilo od nutnosti, aby lidé prokazovali negativní testy na COVID při vstupu do supermarketů a kanceláří, což je nejnovější zmírnění omezení v celé zemi po historických protestech z minulého měsíce.

Zdroje uvedly, že země může již ve středu oznámit deset nových opatření na zmírnění COVID, která doplní dvacet opatření z listopadu, jež vyvolala vlnu uvolnění v celé zemi.

Uvolnění restrikcí podporuje ceny mědi, uvedli analytici ANZ v poznámce. "Trh pokrčil rameny na známky slabosti fyzického trhu," dodali. Prémie za měď Yangshan v pondělí klesla na nejnižší hodnotu od 22. července na 72,50 USD za tunu, což naznačuje slábnoucí poptávku po dovážené mědi do Číny.

Stahování zásob mědi se také zpomaluje v LME, SHFE a čínských celních skladech. Zásoby mědi SHFE byly v pátek na úrovni 65 226 tun, což je více než dvojnásobek úrovně zaznamenané na konci září. Stabilní dolar, kvůli kterému jsou komodity s dolarovou cenou pro držitele jiných měn drahé, také zastropoval růst cen kovů.


Akce týdne 30. 1. - 4. 2. 2023

Hliníkový plech

32 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5009961

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑