Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Čína chystá odvetu v obchodní válce. Může omezit dodávky vzácných kovů do USA

30.05.2019 08:04

Čína chystá odvetu v obchodní válce. Může omezit dodávky vzácných kovů do USA

Asijská země je připravena vytáhnout v obchodních sporech s USA novou kartu. Návštěva čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v závodě na zpracování vzácných kovů vyvovala spekulace, že Čína bude využívat své dominantní postavení vývozce těchto surovin do Spojených států jako páku v obchodní válce. Na tuto možnost upozornil i oficiální deník čínské komunistické strany People’s Daily, informovala agentura Reuters.


Vzácné kovy jsou skupinou 17 chemických prvků používaných v široké škále výrobků, od spotřební elektroniky až po vojenské vybavení. Zatímco Čína dosud výslovně neoznámila, že by omezila vývoz vzácných kovů do Spojených států, čínské sdělovací prostředky to předpokládají. V komentáři s nadpisem „Spojené státy, nepodceňujte čínskou schopnost udeřit“ upozornil People’s Dailyna „nepříjemnou“ závislost USA dovozu těchto surovin z Číny.

Vyhlídka, že by jejich hodnota mohla v důsledku obchodní války vzrůst, způsobila prudký nárůst hodnoty akcií jejich výrobců, včetně podniku, který navštívil Si. Společnost JL MAG Rare-Earth se dostala na historické maximum 49,34 čínského jüanu, když její akcie za den vzrostly o deset procent. Během května už stouply o 134 procent. Prudce rostly i akcie čínského holdingu China Rare Earth, v tomto měsíci už o více než 40 procent.


Peking využil vzácných kovů jako nátlakového nástroje i v dřívějších diplomatických sporech. V roce 2010 to například bylo poté, co se čínská nákladní loď srazila se dvěma loděmi japonské pobřežní stráže v bízkosti sporných neobydlených ostrovů ve Východočínském moři.

Čínští obchodní experti tvrdí, že pokud Peking nové omezení zavede, bude pravděpodobně následovat příklad Washingtonu a jako odůvodnění použije národní bezpečnost. Právě to učinily USA, když svá opatření proti čínské technologické společnosti Huawei vysvětlily bezpečnostními ohledy.

Zdroj: E15.cz; https://www.e15.cz/zahranicni/cina-chysta-odvetu-v-obchodni-valce-muze-omezit-dodavky-vzacnych-kovu-do-usa-1359290
 


Akce týdne 6. 2. - 11. 2. 2023

Železný šrot nad 6mm, max. 40x40 cm

7 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5015486

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑