Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Číňany láká jihoamerická měď, při nízkých cenách myslí na budoucnost

12.04.2016 11:41

Druhá největší ekonomika bude pokračovat ve skupování měděných dolů, a to navzdory klesající ceně a nejistému vývoji. Čína se tak snaží do budoucna zajistit dostatek mědi. Jerry Ťiao, viceprezident společnosti Minmetals, která je v Číně druhým největším obchodníkem s mědí, na světové konferenci těžařů v chilském Santiagu uvedl: „Čína trpí nedostatkem nalezišť mědi. Jedinou cestou, jak si zajistit dostatek zdrojů, je jít do zahraničí.“ Krize těžařů Číně nahrává.

Největší těžařské společnosti chtějí vybrané doly kvůli poklesu cen prodávat, aby mohly alespoň trochu snížit své zadlužení a změnit svůj obchodní model zaměřený na širokou škálu komodit. Číňané budou mít brzy příležitosti k nákupu právě v Chile.
Švýcarský Glencore by se tam rád zbavil dolu Lomas Bayas a americký FreeportMcMoRan se snaží prodat svůj podíl v dole El Abra.

Minmetals již vlastní obří důl Las Bambas v Peru, který začal fungovat na počátku roku. „Takto velkých dolů je málo, vyprodukovat tunu mědi stojí stále více,“ uvedl na konferenci Ťiao. Právě tato jihoamerická země trpí poklesem zájmu o měď nejvíce. Nacházejí se tam tři z pěti největších měděných dolů na světě.

Cena mědi

Zdroj: euroinvestor.com, http://www.euroinvestor.com/stock/chart.aspx?id=5829283#InstrumentId=5829283&ViewMode=Daily&DrawType=Mountain&Scale=Linear&Years=5&StartDate=20150413&Currency=USD&AutoadjustDay=false&AutoadjustIntraDay=false&News=true&Volume=true&Minimap=true&Peergroup=false&Toolbar=true&GridValue=false&GridTime=false&Slider=80&Indexes=false,false,false,false,false,false,false

Peruánské vládě to ale nyní dělá těžkou hlavu. Vláda při svých plánech počítala s cenou 2,35 dolaru za libru mědi. Cena za poslední rok ale klesla o čtvrtinu a nedávno se podívala i pod dva dolary, ačkoli se nad tuto hladinu již vrátila. Včera se měď prodávala za 2,08 dolaru.

Loni v prosinci Čínský výbor pro kontrolu a dohled nad státním majetkem uvedl, že se Minmetals spojí se stavební firmou Metallurgical Corp of China. To dá nové skupině kontrolu nad celým dodávkovým řetězcem od těžby přes zpracování až po výstavbu. Minmetals však pravděpodobně v boji o prodávané doly čeká konkurence nadnárodních těžařů BHP Billiton a Rio Tinto, kteří si zachovávají pozitivní pohled na vývoj cen mědi.

Zdroj: e15.cz, http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/cinany-laka-jihoamericka-med-pri-nizkych-cenach-mysli-na-budoucnost-1287372


Akce týdne 6. 2. - 11. 2. 2023

Železný šrot nad 6mm, max. 40x40 cm

7 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5015515

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑