Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Drahé a základní kovy mohou být překonány, díky elektrickým vozům

19.04.2018 12:53

Drahé a základní kovy mohou být překonány, díky elektrickým vozům

Elektrifikace automobilového průmyslu může omezit poptávku po drahých a základních kovech, konkrétně těch kovech, které  se používají jako katalyzátory v dnešních dieselových motorech, jako je rhodium, platina a paladium, řekl Bodo Albrecht, zakladatel společnosti BASIQ Corporation a prezident společnosti IPMI (Mezinárodní institut pro drahé kovy).

„Elektrické vozy s bateriemi nevyžadují žádné drahé kovy, zatímco vodíkové elektrické vozy poháněné palivovými články, budou vyžadovat drahé kovy,“ řekl Albrecht pro Kitco News během sympozia IPMI Precious Metals Mobility Symposium.

Albrecht poznamenal, že přechod ze současného ekosystému založenému na ropě na jinou technologie bude zdlouhavý proces, který může trvat až desetiletí, takže kovy nejsou v bezprostředním ohrožení, i když průmysl již podniká kroky k přijetí vyvýjejících se technologií.

„Pokud se podíváte na hlavní hráče v oboru, hlavní dodavatele katalyzátorů…všichni v současnosti a právě z tohoto důvodu vyvíjí bateriové materiály a vodíkové články. Ale opět je to dlouhá doba,“ řekl.

Zdroj: kitco.cz, http://www.kitco.com/news/video/show/IPMI-2018/1936/2018-04-17/These-Metals-May-Become-Obsolete-Thanks-To-Electric-Cars#_48_INSTANCE_puYLh9Vd66QY_=http%3A%2F%2Fwww.kitco.com%2Fnews%2Fvideo%2Flatest%3Fshow%3DIPMI-2018


Akce týdne 30. 1. - 4. 2. 2023

Hliníkový plech

32 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5010714

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑