Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Drahé kovy - paladium si drží svoji úroveň, platina zlepšuje základní údaje

18.08.2017 07:39

Drahé kovy - paladium si drží svoji úroveň, platina zlepšuje základní údaje

Platinu ochraňuje zlato

V týdenním reportu dominoval konflikt se Severní Koreou a mírně vylepšil základní údaje pro platinu. Týden byl otevřen cenou platiny na 970 $/oz. A poté se vyšplhala až na 987 $/oz.

Obavy z ozbrojeného konfliktu mezi USA a Severní Koreou přiměly investory k prodeji akcií ve velkém měřítku. Investoři se obrátili na investice, které jsou považovány za bezpečnější, jako je zlato nebo platina, která je v současnosti levnější alternativou nežli zlato. Minulý týden poměr platina ku zlatu klesl na nejnižší hodnotu od března tohoto roku, a to na 0,78. V důsledku geopolitických konfliktů je platina ve zvýšené korelaci se zlatem, a také toho využívá.

Stříbro neztrácí na své záři

Po otevření obchodního týdne se stříbro drželo na úrovni 16,33 $/oz, ale tento kov zažije v následujících dnech větší sílu, a to díky prolomení odporu, který byl pocítěn minulý týden. Cena stříbra byla oživena až na 4,5 % týdenní zisk poté, co se objevily špatná data ohledně trhu práce v USA minulý týden, a tím způsobila další vlnu prodejního tlaku. Stejně tak v případě zlata, jehož pozice na trhu se stříbrem dále klesala. Poptávka po granulích stříbra je stále vysoká. Předpovědi na následující týden jsou 17,15 /oz.

Zlato, investoři prchají do bezpečí

Zlato zaznamenalo impozantní výkon v posledním obchodovatelném týdnu, což bylo vidět na pokroku v jeho dvouměsíčnímu výhledu ve výši 1 296 $/oz. Počáteční cena zlata na začátku týdne byla 1 259 $/oz. Vzhledem k rostoucímu politickému napětí napříč Severní Koreou se jí podařilo přesvědčivě podtrhnout pověst bezpečného útočiště. Ve 148 837 kontraktech dosáhly čisté termínované pozice COMEX nejvyšší úrovně za 6 týdnů. Pokud bude pokračovat pouze krátkodobé pokrytí, mohlo by to dále zvýšit cenu zlata.

V důsledku nižšího než očekávaného amerického čísla inflace v pátek odpoledne, zůstává zlato na vzestupu a očekává se, že zlato dosáhne psychologického prahu ve výši 1 300 $/oz.

Paladium si drží svou vysokou úroveň

V minulém týdnu paladium trochu ztratilo na své ceně ve srovnání s platinou a otevřelo obchodní týden na ceně 800 $/oz pod cenou platiny v hodnotě 890 $/oz. Nyní již hodnota překročila hranici 900 $/oz na začátku týdne v důsledku celkového vzestupu. Páteční cena činila 899 $/oz.

Týdenní report byl také ovlivněn stálou poptávkou po paladiu, a to jak v průmyslu, tak i od investorů. Také je to ovlivněno přísnějšími emisními standardy automobilů vyráběných v Číně.

Konsolidace Rhodia, která začala minulý týden i nadále pokračovala. Díky vysoké fyzické poptávce od uživatelů a spotřebitelů, a to zejména Asie, vyvolala další zvýšení cen o 30 $. Nyní se cena blíží k ročnímu maximu u roku 2017.

Zdroj: heraeus.com, https://www.heraeus.com/en/hpm/market_reports/market_reports.aspx


Akce týdne 12.11. - 17.11. 2018

Autobaterie, olověné akumulátory, gelové baterie

16 Kč/kg

17. listopadu je otevřeno

Vážení zákazníci, v den státního svátku, 17. listopadu 2018 je na všech našich provozovnách otevřeno dle běžné sobotní otevírací doby.

Hledáme další kolegy

Více informací naleznete na stránce kariéra.

Ekologická likvidace autovraků

Provádíme ekologickou likvidaci autovraků. Vystavíme doklad nutný k vyřazení vozidla z registru vozidel. Za kompletní autovrak při vlastní dopravě na provozovnu vyplatíme 1 200 Kč. Doklad vystavujeme od pondělí do pátku, každý den od 7.00 do 15.30. Více informací je dostupných na stránce Výkup autovraků.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory, papír a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin

Projekt On-line propojení pracovišť firmy Barko, s.r.o. je spolufinancován evropským
fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.
Počet přístupů: 2854683

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2018, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑