Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Drahé kovy - paladium si drží svoji úroveň, platina zlepšuje základní údaje

18.08.2017 07:39

Drahé kovy - paladium si drží svoji úroveň, platina zlepšuje základní údaje

Platinu ochraňuje zlato

V týdenním reportu dominoval konflikt se Severní Koreou a mírně vylepšil základní údaje pro platinu. Týden byl otevřen cenou platiny na 970 $/oz. A poté se vyšplhala až na 987 $/oz.

Obavy z ozbrojeného konfliktu mezi USA a Severní Koreou přiměly investory k prodeji akcií ve velkém měřítku. Investoři se obrátili na investice, které jsou považovány za bezpečnější, jako je zlato nebo platina, která je v současnosti levnější alternativou nežli zlato. Minulý týden poměr platina ku zlatu klesl na nejnižší hodnotu od března tohoto roku, a to na 0,78. V důsledku geopolitických konfliktů je platina ve zvýšené korelaci se zlatem, a také toho využívá.

Stříbro neztrácí na své záři

Po otevření obchodního týdne se stříbro drželo na úrovni 16,33 $/oz, ale tento kov zažije v následujících dnech větší sílu, a to díky prolomení odporu, který byl pocítěn minulý týden. Cena stříbra byla oživena až na 4,5 % týdenní zisk poté, co se objevily špatná data ohledně trhu práce v USA minulý týden, a tím způsobila další vlnu prodejního tlaku. Stejně tak v případě zlata, jehož pozice na trhu se stříbrem dále klesala. Poptávka po granulích stříbra je stále vysoká. Předpovědi na následující týden jsou 17,15 /oz.

Zlato, investoři prchají do bezpečí

Zlato zaznamenalo impozantní výkon v posledním obchodovatelném týdnu, což bylo vidět na pokroku v jeho dvouměsíčnímu výhledu ve výši 1 296 $/oz. Počáteční cena zlata na začátku týdne byla 1 259 $/oz. Vzhledem k rostoucímu politickému napětí napříč Severní Koreou se jí podařilo přesvědčivě podtrhnout pověst bezpečného útočiště. Ve 148 837 kontraktech dosáhly čisté termínované pozice COMEX nejvyšší úrovně za 6 týdnů. Pokud bude pokračovat pouze krátkodobé pokrytí, mohlo by to dále zvýšit cenu zlata.

V důsledku nižšího než očekávaného amerického čísla inflace v pátek odpoledne, zůstává zlato na vzestupu a očekává se, že zlato dosáhne psychologického prahu ve výši 1 300 $/oz.

Paladium si drží svou vysokou úroveň

V minulém týdnu paladium trochu ztratilo na své ceně ve srovnání s platinou a otevřelo obchodní týden na ceně 800 $/oz pod cenou platiny v hodnotě 890 $/oz. Nyní již hodnota překročila hranici 900 $/oz na začátku týdne v důsledku celkového vzestupu. Páteční cena činila 899 $/oz.

Týdenní report byl také ovlivněn stálou poptávkou po paladiu, a to jak v průmyslu, tak i od investorů. Také je to ovlivněno přísnějšími emisními standardy automobilů vyráběných v Číně.

Konsolidace Rhodia, která začala minulý týden i nadále pokračovala. Díky vysoké fyzické poptávce od uživatelů a spotřebitelů, a to zejména Asie, vyvolala další zvýšení cen o 30 $. Nyní se cena blíží k ročnímu maximu u roku 2017.

Zdroj: heraeus.com, https://www.heraeus.com/en/hpm/market_reports/market_reports.aspx


Akce týdne 21. 11. - 26. 11. 2022

Litina kusová
do 40x40 cm

6 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
Počet přístupů: 4917410

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2022, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑