Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Jižní Afrika – moratorium na těžbu nebude

07.08.2017 12:19

Jižní Afrika – moratorium na těžbu nebude

Ekonomika Jihoafrické republiky je výrazně závislá na těžbě surovin, jichž je tato země na jižním konci Afriky významným světovým zdrojem. Zejména v případě diamantů a řady drahých kovů – zlata, platiny, palladia.

V posledních měsících se však vláda s cílem ochránit své přírodní zdroje zabývala myšlenkou vyhlásit moratorium na přidělování nových těžebních licencí. Ministr zdrojů nerostných surovin Mosebenzi Zwane řekl v červenci, že zamýšlí pozastavit udělení žádostí o průzkumná a těžební práva.

Vše je nakonec jinak. Jihoafrické ministerstvo pro nerostné suroviny zrušilo svůj plán zavedení moratoria, kterým se pozastavuje vydávání nových licencí v oblasti těžby a průzkumu. Moratorium přitáhlo kritiku ze strany průmyslu kvůli obavám, že by to mohlo brzdit růst a investice do jižního afrického těžebního sektoru, které již čelí politické nejistotě, poklesu cen, rostoucím nákladům a často násilným pracovním sporům. Jihoafrická báňská komora naopak podala soudní žádost o zabránění tomuto moratoriu.


Proslulé středisko těžby diamantů město Kimberley je synonymem jihoafrické těžby drahých kovů., zdroj: http://www.kitco.cz/jizni-afrika-moratorium-tezbu-nebude/

Nakonec dohoda

Podle páteční zprávy agentury Reuters nakonec ministerstvo oznámilo, že na základě různých podnětů průmyslových aktérů k navrhovanému postupu nebude moratorium pokračovat. Báňská komora, která zastupuje těžební společnosti, jako jsou Anglo American a Sibanye Gold, uvedla ve svém prohlášení, že došlo k dohodě s těžebním oddělením ministerstva, které hájilo moratorium. Podle báňské komory byla již dohoda schválená i vyšším soudem.

Komora se také obrátila na soud kvůli nové hornické chartě, která navrhuje zvýšit požadovanou úroveň vlastnictví hornických firem černými lidmi.

Zdroj: Reuters

Zdroj: kitco.cz, http://www.kitco.cz/jizni-afrika-moratorium-tezbu-nebude/


Akce týdne 12.11. - 17.11. 2018

Autobaterie, olověné akumulátory, gelové baterie

16 Kč/kg

17. listopadu je otevřeno

Vážení zákazníci, v den státního svátku, 17. listopadu 2018 je na všech našich provozovnách otevřeno dle běžné sobotní otevírací doby.

Hledáme další kolegy

Více informací naleznete na stránce kariéra.

Ekologická likvidace autovraků

Provádíme ekologickou likvidaci autovraků. Vystavíme doklad nutný k vyřazení vozidla z registru vozidel. Za kompletní autovrak při vlastní dopravě na provozovnu vyplatíme 1 200 Kč. Doklad vystavujeme od pondělí do pátku, každý den od 7.00 do 15.30. Více informací je dostupných na stránce Výkup autovraků.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory, papír a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin

Projekt On-line propojení pracovišť firmy Barko, s.r.o. je spolufinancován evropským
fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.
Počet přístupů: 2854843

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2018, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑