Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Jižní Afrika – moratorium na těžbu nebude

07.08.2017 12:19

Jižní Afrika – moratorium na těžbu nebude

Ekonomika Jihoafrické republiky je výrazně závislá na těžbě surovin, jichž je tato země na jižním konci Afriky významným světovým zdrojem. Zejména v případě diamantů a řady drahých kovů – zlata, platiny, palladia.

V posledních měsících se však vláda s cílem ochránit své přírodní zdroje zabývala myšlenkou vyhlásit moratorium na přidělování nových těžebních licencí. Ministr zdrojů nerostných surovin Mosebenzi Zwane řekl v červenci, že zamýšlí pozastavit udělení žádostí o průzkumná a těžební práva.

Vše je nakonec jinak. Jihoafrické ministerstvo pro nerostné suroviny zrušilo svůj plán zavedení moratoria, kterým se pozastavuje vydávání nových licencí v oblasti těžby a průzkumu. Moratorium přitáhlo kritiku ze strany průmyslu kvůli obavám, že by to mohlo brzdit růst a investice do jižního afrického těžebního sektoru, které již čelí politické nejistotě, poklesu cen, rostoucím nákladům a často násilným pracovním sporům. Jihoafrická báňská komora naopak podala soudní žádost o zabránění tomuto moratoriu.


Proslulé středisko těžby diamantů město Kimberley je synonymem jihoafrické těžby drahých kovů., zdroj: http://www.kitco.cz/jizni-afrika-moratorium-tezbu-nebude/

Nakonec dohoda

Podle páteční zprávy agentury Reuters nakonec ministerstvo oznámilo, že na základě různých podnětů průmyslových aktérů k navrhovanému postupu nebude moratorium pokračovat. Báňská komora, která zastupuje těžební společnosti, jako jsou Anglo American a Sibanye Gold, uvedla ve svém prohlášení, že došlo k dohodě s těžebním oddělením ministerstva, které hájilo moratorium. Podle báňské komory byla již dohoda schválená i vyšším soudem.

Komora se také obrátila na soud kvůli nové hornické chartě, která navrhuje zvýšit požadovanou úroveň vlastnictví hornických firem černými lidmi.

Zdroj: Reuters

Zdroj: kitco.cz, http://www.kitco.cz/jizni-afrika-moratorium-tezbu-nebude/


Akce týdne 6. 2. - 11. 2. 2023

Železný šrot nad 6mm, max. 40x40 cm

7 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5013039

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑