Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Kdo jsou největší světoví těžaři?

24.06.2016 13:33

Čas od času se objevují různé žebříčky světových největších těžařů. Většinou jsou tyto žebříčky zaměřené na jednotlivé komodity, což znevýhodňuje ty těžaře, v jejich portfoliu je těchto komodit více. Kteří jsou tedy vůbec největší těžaři?

Čtyřicítka největších

Odpověď na tuto otázku dává zpráva nadnárodní poradenské společnosti PriceWaterhouseCoopers (PWC), která nedávno zveřejnila žebříček 40 největších světových těžařů za rok 2015. Že situace těžařů není snadná, ukazuje údaj, že čtyřicítka největších světových těžařů vykázala v loňském roce celkovou čistou ztrátu ve výši 27 miliard dolarů.

Zajímavá jsou i další srovnání mezi roky 2010 a 2015. Tržní kapitalizace vedoucí čtyřicítky poklesla z 1,6 bilionu dolarů na necelého půl bilionu, těžaři za stejnou dobu museli odepsat aktiva za 200 miliard dolarů, přičemž jen loni to bylo za 53 miliard dolarů. A přes loňskou úsporu provozních výdajů za 83 miliard dolarů vykazují celkové zadlužení levý 46 procent.

Pohyby nahoru i dolů

Zajímavý je i pohled na postavení jednotlivých firem. Srovnání s předchozími roky ukazuje výrazné pohyby v žebříčku nahoru i dolů. S výjimkou první dvojice, která si své postavení udržuje již tři roky. Že není vůbec jednoduché se do tohoto žebříčku dostat, svědčí, že k dosažení 40.místa je třeba tržní kapitalizace 4,5 miliardy dolarů.

Zajímavostí určitě je, že na 31. Místo loňského žebříčku se dostal těžař lithia, kovu, jehož průmyslové využití začíná výrazně nabývat na významu.

http://www.mining.com/wp-content/uploads/2016/06/top-40-2015-mining-companies-pwc.jpg
Zdroj: Mining.com, http://www.kitco.cz/kdo-jsou-nejvetsi-svetovi-tezari/

Zdroj: kitco.cz, http://www.kitco.cz/kdo-jsou-nejvetsi-svetovi-tezari/


Akce týdne 30. 1. - 4. 2. 2023

Hliníkový plech

32 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5009958

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑