Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Měď dosáhla šestitýdenního maxima díky fámám o tom, že Čína uvolňuje omezení COVID

04.11.2022 14:59

Měď dosáhla šestitýdenního maxima díky fámám o tom, že Čína uvolňuje omezení COVID

Ceny mědi se v pátek vyšplhaly na nejvyšší úroveň za šest týdnů, když se objevily další zvěsti o tom, že Čína uvolňuje přísná opatření ohledně COVID-19, zatímco obavy o dodávky stále přetrvávají. Tříměsíční měď na Londýnské burze kovů (LME) vystřelila do 11:00 GMT o 4,4 % na 7 895 USD za tunu poté, co se dotkla svého maxima od 13. září na 7 918 USD.

Bývalý čínský úředník pro kontrolu nemocí v pátek řekl, že Čína brzy provede podstatné změny ve své politice COVID-19, ale neposkytl základ pro tyto informace. Tento týden se objevily další neověřené zprávy, že Čína, která je největším spotřebitelem kovů, se při odstraňování koronavirových omezení přiblíží zbytku světa.

"Náš čínský ekonom je k těmto fámám velmi skeptický. Počítá s tím, že s nízkou úrovní očkování se vláda v dohledné době nepohne," řekla Caroline Bain, hlavní ekonomka pro komodity Capital Economics.

Ceny podpořilo také nejnovější přerušení dodávek dolu, kdy obrovský měděný důl Las Bambas v Peru ve čtvrtek uvedl, že začal omezovat provoz kvůli nedávným blokádám.

"Produkce mědi v Chile v září klesla o 4 %, takže vše na straně nabídky skutečně podporuje ceny a burzovní akcie jsou také velmi nízké," řekl Bain. Zásoby mědi ve skladu LME v pátek klesly o 5 375 tun na 88 600 tun, což je nejméně za více než sedm měsíců. Zásoby mědi ve skladech monitorovaných SHFE mezitýdenně klesly o 6,9 % na 59 064 tun v pátek.
 


Akce týdne 28. 11. - 3. 12. 2022

Mobilní telefony
až 170 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
Počet přístupů: 4923692

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2022, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑