Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Měď ustupuje, protože investoři se zaměřují na krátkodobou slabou poptávku

13.01.2023 08:21

Měď ustupuje, protože investoři se zaměřují na krátkodobou slabou poptávku

Ceny mědi ve čtvrtek po prudkém vzestupu klesly, když někteří investoři zpochybňovali, zda se trh nepohnul příliš rychle, když fyzická poptávka zůstává nevýrazná. Tříměsíční měď na londýnské burze kovů klesla o 0,5 % na 9 080 USD za tunu do 10:30 GMT po vzestupu, který zvýšil ceny o více než 10 % během pěti seancí na nejvyšší za 6-1/2 měsíce.

Čínské přísliby větší politické podpory pro ekonomiku poté, co znovu otevřela hranice a odstranila omezení COVID-19, podpořily optimismus pro zlepšení poptávky po kovech na trhu s nejvyšší spotřebou světa.

"Ceny prostě šly v posledních několika dnech příliš rychle a příliš daleko kvůli této euforii z opětovného otevírání Číny. Opravdu se snažím vidět, jak se to promítne do rostoucí poptávky po kovech," řekl analytik Carsten Menke ze společnosti Julius Baer v Curychu.

Většina čínských výrobců, kteří používají měď, zůstala během omezení COVID otevřená, zatímco nová opatření na podporu nemovitostí jsou omezená a podpoří pouze mírný nárůst stavební činnosti, dodal.

"Dlouhodobější vyhlídky pro měď jsou opravdu pozitivní, ale to je mnohaletý nebo možná i víceletý příběh. Letos to nevyjde," řekl Menke.

Prémie za měď Yangshan klesla na 32,50 USD za tunu, což je nejnižší hodnota od dubna 2022, což naznačuje slábnoucí poptávku po dovozu mědi do Číny.

"Vzhledem k dopadu mimosezónní poptávky jsou nákupy navazujících produktů stále relativně nízké," uvedl Huatai Futures ve zprávě.

Panovaly také obavy, že čínský lunární nový rok, kdy lidé tradičně navštěvují příbuzné, by mohl vést k dalšímu nárůstu případů COVID-19.

Investoři byli také opatrní před základními údaji o inflaci spotřebitelských cen v USA, která by měla v prosinci zpomalit na ročních 5,7 % z 6 % o měsíc dříve.


Akce týdne 30. 1. - 4. 2. 2023

Hliníkový plech

32 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5009955

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑