Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Měď vede růst základních kovů

28.11.2016 11:37

Kovy vzhledem ke spekulacím o investicích Donalda Trumpa do infrastruktury a ztenčování globálních zásob nadále prudce stoupají. Měď dosáhla týdenních maxim a testuje úrovně, které jsme neviděli od zhroucení komplexu kovů. V pátek se v Asii měď obchodovala za 269,90 dolaru, jen 5 dolarů pod současným maximem. Ale faktory, které ženou tento kov výš, jsou velmi omezované.

Investoři sázejí na to, že nově zvolený prezident bude velkoryse utrácet (očekává se kolem 1 trilionu dolarů), což podpoří růst a sníží zásoby, protože Čína nakupuje tento kov jako pojistku juanu. Navíc býčí momentum spustilo poptávku fondů sledujících trend, což podpořilo nákupní tlaky. I přes silný dolar se průmyslové kovy paradoxně dál obchodují výš. Základní ekonomické údaje ale i přes tento vzestup zůstávají podle našeho názoru velice slabé.

Tradeři se dívají na svět fiskálně posílenými čočkami, takže nijak silné americké výsledky vypadají robustně. Ano, současný vzestup zakázek trvanlivého zboží o 4,8% je solidní výsledek, ale hlavní indikátory, například prodej nových domů, se kvůli volební nejistotě snížil meziměsíčně o 1,9% a sazby hypoték se nedávno zvýšily. Proto váháme s výhledem na zvýšení dlouhodobé inflace s možnými Trumpovými fiskálními stimuly (které nejsou zdaleka jisté). Za druhé, zatímco Číňané nakupují měď jako pojistku proti poklesu juanu, data naznačují, že růst zásob zůstane velký.

Proti současnému růstu cen pracují řeči o tom, že ShFE zvýší marže a obchodní limity na většinu základních kovů (včetně mědi, olova, niklu, zinku, cínu a hliníku).

Pokud se na trh nedostane skutečná poptávka, myslíme si, že současný vzestup je spekulativní a neudržitelný. Vzestup cen základních kovů vnímáme jako příležitost pro obnovení krátkých obchodů na komodity.


Zdroj: http://img2.kurzy.cz/zpravy/obrazky/28/412228-med-vede-rust-zakladnich-kov/graf-28-11-2016_w670h360.png

Zdroj: kitco.cz, http://www.kurzy.cz/zpravy/412228-med-vede-rust-zakladnich-kov/


Akce týdne 6. 2. - 11. 2. 2023

Železný šrot nad 6mm, max. 40x40 cm

7 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5015534

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑