Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Nová huť kupuje hybridy. Liberty Ostrava spustila tendr na obloukové pece

23.11.2020 08:57

Nová huť kupuje hybridy. Liberty Ostrava spustila tendr na obloukové pece

Noví vlastníci ostravských hutí zahájili výběrové řízení, v němž chtějí do roku 2023 nakoupit a zprovoznit dvojici nových hybridních pecí. Část peněz na ně získají od státu. Technologie umožní vyrábět ocel ze šrotu a díky využití energie se po jejich rozžhavení očekává i úbytek emisí z výroby.

„Dvě hybridní pece nahradí do roku 2023 současné čtyři tandemové pece. Nová technologie pro výrobu oceli umožní huti využívat větší objem lokálního šrotu, kterého je nadbytek, čímž sníží její závislost na dovážených surovinách, jako jsou uhlí a železné ruda,“ uvedla Barbora Černá, mluvčí podniku Liberty Ostrava. Do plného provozu by „hybridy“ měly naběhnout až po roce 2025, kdy se očekává připojení huti k síti vysokého napětí z Nošovic.

Kolik chtějí majitelé ostravského podniku do nákupu dvou nových obloukových pecí dát, neuvedli. Obchod je součástí komplexní modernizace společnosti, která má podle dřívějších informací spolknout 750 milionů eur, tedy bezmála dvacet miliard korun. Nových technologií by se měla dočkat nejen ocelárna, ale i válcovna.

Když letos v srpnu získala firma Liberty Ostrava souhlasné stanovisko EIA od ministerstva životního prostředí, uváděla, že nové hybridní pece uvede do provozu v roce 2022. Teď už se mluví o roku 2023 – zpoždění prý vzniklo delším schvalováním dokumentace. Tu kontrolovalo i ministerstvo financí, neboť ostravská huť bude nákup financovat i z dotací.

Zdroj: euro.cz, https://www.euro.cz/byznys/nova-hut-kupuje-hybridy-liberty-ostrava-spustila-tendr-na-obloukove-pece


Akce týdne 6. 2. - 11. 2. 2023

Železný šrot nad 6mm, max. 40x40 cm

7 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5015526

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑