Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Oživení na mědi není zdaleka u konce, táhne ji poptávka

25.06.2020 07:15

Oživení na mědi není zdaleka u konce, táhne ji poptávka

Oživení na mědi z tříletých minim by mohlo mít větší prostor k výklusu. Čína z koronakrize vychází relativně bez šrámů a poptávka hlavních spotřebitelů po tomto kovu zůstává podle největšího čínského dovozce silná.

"Tato pandemie je jiná než předchozí finanční krize, protože měla omezený dopad na strukturu ekonomik, jako finanční instituce," uvedl v telefonickém rozhovoru Che Ťin-pi, veterán na tomto trhu a předseda Maike Metals International se sídlem v Si‘anu. "Pandemie skončí a to nejhorší už máme za sebou."

Oproti současné úrovni kolem 5 900 USD za tunu mědi na londýnské burze by se mohla ve třetím čtvrtletí obchodovat mezi 5 800 a 6 300 USD, uvedl Che. Diverzifikace tohoto kovu v nové ekonomice, jako je jeho využití pro 5G, znamená, že jeho spotřeba bude v létě méně ovlivněna klidem ve stavební činnosti, řekl Che.

Graf: vývoj ceny mědi

Měď v Londýně vzrostla ze svých březnových propadů téměř o třetinu. Její vyhlídky vyzdvihují banky z Wall Street, včetně Goldman Sachs a Morgan Stanley, i obchodní giganti jako Trafigura Group.

Na makroúrovni poukazoval Che na bezprecedentní peněžní podporu ze strany vlád a centrálních bank, která během tohoto roku pravděpodobné přinese mědi větší zisky. V Číně poukázal na značné vyčerpání zásob jak v celních skladech, tak i na burzách, což je důkazem toho, že oživení bylo způsobeno spotřebou, nikoli spekulacemi. Zásoby sledované Shanghai Futures Exchange se za poslední tři měsíce zmenšily o 70 %.

V loňském roce Maike zobchodovala kolem 1,4 milionu tun rafinované mědi, z čehož tvoří asi 800 000 tun čínský dovoz. Podle Che jde o největší objem mezi svými vrstevníky. Celkový dovoz do této země činil 3,6 milionu tun.

Zdroj: Bloomberg

Zdroj: patria.cz, https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4436236/oziveni-na-medi-neni-zdaleka-u-konce-tahne-ji-poptavka.html


Akce týdne 30. 1. - 4. 2. 2023

Hliníkový plech

32 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5009952

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑