Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Pandora recyklující. Dánský gigant dává sbohem vytěženému zlatu i stříbru

03.06.2020 11:49

Pandora recyklující. Dánský gigant dává sbohem vytěženému zlatu i stříbru

Co do objemu největší světový klenotník sází na ekologii. Dánská společnost Pandora oznámila, že do roku 2025 chce vyrábět šperky zhotovené pouze z čistě recyklovaného zlata nebo stříbra. Stala se tak prvním velkým výrobcem šperků, který plně nahradí těžené kovy za recyklované, napsal list Financial Times.

„Musíme sáhnout hlouběji do našeho dodavatelského řetězce. Snížíme tak produkci oxidu uhličitého a znečištění. Snad je to výzva k akci nejen pro naše partnery,“ řekl pro FT šéf Pandory Alexander Lacik. Společnost uvedla, že recyklované zlato představuje šest set krát nižší emise než zlato vytěžené.

Nejedná se o radikální změnu strategie, už dnes dánský gigant využívá z více než sedmdesáti procent recyklované materiály. Těch nově vytěžených se nicméně v příštích letech vzdá úplně.

Výrazné snížení uhlíkové stopy může pomoci s oslovením mladé generace. Pandoru v posledních letech trápí stagnace nebo pokles tržeb, jenž je navíc spojená i s menší návštěvností obchodních center. Řada zákazníků firmy je mladého věku a investuje spíše do technologií nebo zážitků.

Že je změna kurzu v Pandoře potřebná, naznačily i nevalné hospodářské výsledky za loňský rok. Tržby se firmě propadly o čtyři procenta na 21,9 miliard dánských korun a zisk se snížil rovnou o čtyřicet procent.

Na druhou stranu současná koronavirová krize Pandoře zásadně neublížila. Vlastně naopak. Od poloviny března její akcie více než zdvojnásobily svou cenu.

Zdroj: e15.cz, https://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/pandora-recyklujici-dansky-gigant-dava-sbohem-vytezenemu-zlatu-i-stribru-1370281


Akce týdne 30. 1. - 4. 2. 2023

Hliníkový plech

32 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5010742

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑