Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Předseda SMO ČR navštívil vládu

20.10.2014 09:26

Dan Jiránek dnes předal vládě petici, která žádá zpřísnění výkupu

Podle Jiránka obcím nevyhovuje řešení, kterým chce omezit výkup kovů.

Je to stále stejná nota, jen v jiném aranžmá. Nově obcím vadí povinné kontejnery na kov na jejich území, do kterých občané mohou ukládat kovový odpad, když současně se jim nabízí výhodnější řešení a to, že mohou svůj majetek prodat. Že využití kontejnerů bude mizivé, o tom nelze pochybovat a proto obce požadují zpřísnění výkupu, jinými slovy úplný zákaz výkupu kovů od fyzických osob což nelze nazvat jinak než znárodněním soukromého vlastnictví občanů ve prospěch obcí, protože jinou možnost občan mít nebude.

Po setkání s vedením Svazu měst a obcí premiér Bohuslav Sobotka potvrdil, že se zástupcem SMO ČR o úpravách předpisů, které se týkají výkupu kovů jednal.

Ministr Brabec zmínil že od nového roku by měla platit vyhláška, která bude umožňovat výkup vyjmenovaných kovů pouze formou bezhotovostních plateb, což je, podle jeho názoru opatření, od kterého lze očekávat omezení kriminality v této oblasti,

Ovšem ministr ve Sněmovně také řekl toto: "Nikde v Evropě není zakázán výkup za hotové. Jdeme s minometem na kočku.“ Proto zřejmě uvedl, že se to bude týkat je některých kovů, tedy těch vyjmenovaných.

Bohužel, i zde zaněla z úst premiera obava, "jestli neselhává regulace a nepodporujeme kvazipodnikatelské aktivity, které se pohybují na hranici mezi legálním podnikáním a zločinem nebo organizovaným zločinem", To samozřejmě umožní některým dalším, kteří mají omezení, přesněji úplný zákaz výkupu za životní krédo, smysl těchto slov dále rozvíjet.

Je zajímavé, jak tuto obavu interpretují různá media.

Zatím co iDnes uvedlo

"Předseda vlády přitakal, že Česká republika je „velmocí“ z hlediska počtu heren, zastaváren a výkupen sběrných kovů".

Novinky.cz dramatickým nadpisem interpretovali jeho slova takto:

"Česko je velmocí výkupen sběrných kovů, tvrdí Sobotka, a chce zesílit regulaci"

SMO ve vádě nebo u premiera není akcí první a jistě nebude poslední. Opakuje se s železnou pravidelností (viz Zástupci SMO u Nečase a pod.).

Pokud SMO předala petici, nevidím důvod, proč také SVDS by nemohlo zorganizovat petici a pak ji předat premierovi. Petici, pod kterou by se podepsali občané, kteří si nepřejí znárodnění svého majetku a nepřejí si, aby jim úředníci diktovali jak mají se svým majetkem, kterého se chtějí zbavit a který neohrožuje životní prostředí, nakládat,

Že by to byla legitimní akce, tak o tom nelze pochybovat.

Převzato z: www.svds.cz/cz/uvod/0/20/detail/168.html


Akce týdne 6. 2. - 11. 2. 2023

Železný šrot nad 6mm, max. 40x40 cm

7 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5015485

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑