Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Rostou obchodní pochybnosti, týkající se rostoucí ceny rhodia

27.04.2018 09:33

Rostou obchodní pochybnosti, týkající se rostoucí ceny rhodia

Mnoho účastníků trhu není přesvědčeno, že rhodium dokáže udržet svou nedávnou cenovou sílu, a to navzdory budoucím obavám z nabídky, řekli analytici německé rafinérie drahých kovů Heraeus.

„Důvěra, že se cena může udržet na své současné úrovni se jeví jako velmi nízká. A ačkoliv existují obavy ohledně budoucí úrovně nabídky, odhaduje se, že trh je téměř vyrovnaný,“ uvedli analytici ve zprávě ze společnosti Heraeus.

Podobné shrnutí nabídli minulý týden i další rafinérie a fyzičtí dealeři, kteří poznamenali, že agresivní nabídky mají tendenci jít na povrch, a to zvlášť od recyklačních společností pro drahé kovy, jako paladium, platina a rhodium.

Jedna z mnoha rafinérií pro drahé kovy minulý týden poznamenala, že nabídky klesají, a řekla, že je překvapena, kdyby rhodium dosáhla 26.4. 2018 2 100 $/oz.

Rhodium, jako platina a paladium je používáno v automobilových katalyzátorech ke snížení emisí některých plynů a znečišťujících látek.

Cenové rozpětí rhodia vzrostlo 19.4. 2018 na 2 065-2 130 $/oz, o více než 24 % od 1.1. 2018. Během posledních dvou týdnů několik účastníků trhu připočítávalo růst ceny rhodia, kvůli rostoucím sankcím společnosti Norilsk Nockel (výrobce paladia). Fyzické zásoby paladia se v poslední době zpřísnily, což vedlo ke zpětnému návratu pro předpověď ceny pro paladium, uvedli analytici Heraeus ve zprávě.

Rhodium je vedlejším produktem rafinace platiny a paladia, společnost Norilsk produkuje 40 % roční rhodiové produkce celého světa. Analytici Heraeus uvedli, že fyzické držení rhodia se urychlilo poté, co rhodium překročilo hranici 1 700 $/oz na začátku února. Rhodium dosáhne výše 239 % od srpna 2016 za cenu 625 $/oz, uvedli analytici Heraeus.

Zdroj: platts.com, https://www.platts.com/latest-news/metals/washington/trade-doubts-growing-about-length-of-rhodium-10378477


Akce týdne 12.11. - 17.11. 2018

Autobaterie, olověné akumulátory, gelové baterie

16 Kč/kg

17. listopadu je otevřeno

Vážení zákazníci, v den státního svátku, 17. listopadu 2018 je na všech našich provozovnách otevřeno dle běžné sobotní otevírací doby.

Hledáme další kolegy

Více informací naleznete na stránce kariéra.

Ekologická likvidace autovraků

Provádíme ekologickou likvidaci autovraků. Vystavíme doklad nutný k vyřazení vozidla z registru vozidel. Za kompletní autovrak při vlastní dopravě na provozovnu vyplatíme 1 200 Kč. Doklad vystavujeme od pondělí do pátku, každý den od 7.00 do 15.30. Více informací je dostupných na stránce Výkup autovraků.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory, papír a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin

Projekt On-line propojení pracovišť firmy Barko, s.r.o. je spolufinancován evropským
fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.
Počet přístupů: 2853596

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2018, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑