Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Rostou obchodní pochybnosti, týkající se rostoucí ceny rhodia

27.04.2018 09:33

Rostou obchodní pochybnosti, týkající se rostoucí ceny rhodia

Mnoho účastníků trhu není přesvědčeno, že rhodium dokáže udržet svou nedávnou cenovou sílu, a to navzdory budoucím obavám z nabídky, řekli analytici německé rafinérie drahých kovů Heraeus.

„Důvěra, že se cena může udržet na své současné úrovni se jeví jako velmi nízká. A ačkoliv existují obavy ohledně budoucí úrovně nabídky, odhaduje se, že trh je téměř vyrovnaný,“ uvedli analytici ve zprávě ze společnosti Heraeus.

Podobné shrnutí nabídli minulý týden i další rafinérie a fyzičtí dealeři, kteří poznamenali, že agresivní nabídky mají tendenci jít na povrch, a to zvlášť od recyklačních společností pro drahé kovy, jako paladium, platina a rhodium.

Jedna z mnoha rafinérií pro drahé kovy minulý týden poznamenala, že nabídky klesají, a řekla, že je překvapena, kdyby rhodium dosáhla 26.4. 2018 2 100 $/oz.

Rhodium, jako platina a paladium je používáno v automobilových katalyzátorech ke snížení emisí některých plynů a znečišťujících látek.

Cenové rozpětí rhodia vzrostlo 19.4. 2018 na 2 065-2 130 $/oz, o více než 24 % od 1.1. 2018. Během posledních dvou týdnů několik účastníků trhu připočítávalo růst ceny rhodia, kvůli rostoucím sankcím společnosti Norilsk Nockel (výrobce paladia). Fyzické zásoby paladia se v poslední době zpřísnily, což vedlo ke zpětnému návratu pro předpověď ceny pro paladium, uvedli analytici Heraeus ve zprávě.

Rhodium je vedlejším produktem rafinace platiny a paladia, společnost Norilsk produkuje 40 % roční rhodiové produkce celého světa. Analytici Heraeus uvedli, že fyzické držení rhodia se urychlilo poté, co rhodium překročilo hranici 1 700 $/oz na začátku února. Rhodium dosáhne výše 239 % od srpna 2016 za cenu 625 $/oz, uvedli analytici Heraeus.

Zdroj: platts.com, https://www.platts.com/latest-news/metals/washington/trade-doubts-growing-about-length-of-rhodium-10378477


Akce týdne 19.11. - 24.11. 2018

Měděný mix - plech a kus, drát opalovaný, starý, zelený, lakovaný, pocínovaný

118 Kč/kg

Hledáme další kolegy

Více informací naleznete na stránce kariéra.

Ekologická likvidace autovraků

Provádíme ekologickou likvidaci autovraků. Vystavíme doklad nutný k vyřazení vozidla z registru vozidel. Za kompletní autovrak při vlastní dopravě na provozovnu vyplatíme 1 200 Kč. Doklad vystavujeme od pondělí do pátku, každý den od 7.00 do 15.30. Více informací je dostupných na stránce Výkup autovraků.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory, papír a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin

Projekt On-line propojení pracovišť firmy Barko, s.r.o. je spolufinancován evropským
fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.
Počet přístupů: 2857255

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2018, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑