Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Sektor nerezové oceli

17.02.2021 13:24

Sektor nerezové oceli

Sektor nerezové oceli v EU zaznamenal solidní začátek roku, podporovaný určitým zvýšením cen, podle hráčů z průmyslu, kteří tvrdí, že poptávka po nerezovém šrotu je zdravá.

Pozorování přicházejí v nejnovější čtvrtletní zprávě World Mirror o nerezové oceli a trh se speciální slitinou od Bureau of International Recycling.

Předseda výboru Joost van Kleef z Onyx Stainless říká: „Příjem objednávek EU zůstává na zdravé úrovni a konečně došlo k určitému zvýšení cen, i když bohužel v menší míře, než je nutné.“

 Van Kleef konstatuje, že poptávka je tažena obnovením zásob nerezového dodavatelského řetězce a zvýšenými požadavky z vybraných odvětví.

 „Velmi důležitým podpůrným trendem, který by neměl být podceňován, je však výrazný pokles dovozu na evropský trh s nerezovou ocelí,“ říká. „Důvodem je zejména logistická omezení: dopravní prostředky jsou omezené nebo prostě nejsou k dispozici, nebo náklady na dopravu jednoduše neospravedlňují přepravu do Evropy.  Výsledkem je, že poptávka po nerezovém šrotu zůstala zdravá a odpovídala nabídce. “

Poznamenává, že dostupnost šrotu se zvýšila, protože získávání zdrojů bylo podpořeno růstem cen železných kovů a vyššími hodnotami niklu, i když nárůst v prvních týdnech roku „významně korigoval“ na začátku února.

Člen výboru Vegas Yang z HSKU Surovina na Tchaj-wanu hlásí slabou poptávku po nerezovém šrotu v Číně zhruba do poloviny listopadu, poté poptávka a ceny spolu s cenami ocelového šrotu vzrostly. „Silnější zotavení Číny z Covid-19 z ekonomického hlediska se promítá do zlepšené poptávky po výrobcích z nerezové oceli, což má za následek, že ceny surovin v zemi stoupají,“ říká.

Vegas dodává, že logistika je jedním z největších úzkých míst s nedostupnými kontejnery a sazbami za přepravu. „Spoustu nákladu nelze přepravit kvůli nedostatečné dostupnosti kontejnerů,“ říká. „Kromě toho se obchod s materiálem s nižší hodnotou, jako je chromová ocel a nerezová řada 200, podstatně snížil, protože velmi vysoké náklady na přepravu tento obchod znemožňují.“

Při pohledu na USA Doug Kramer ze společnosti Spectrum Alloys uvádí, že podmínky na trhu se šrotem se v prosinci a lednu výrazně zlepšily. K silnému začátku roku na trzích s nerezovou ocelí a šrotem přispělo několik faktorů, včetně doplňování zásob u spotřebitelů, rostoucích cen niklu a prudkého růstu trhů s uhlíkovou ocelí.

Hlavní producent nerezové oceli, společnost Outokumpu, očekává, že její dodávky nerezové oceli vzrostou o 10–20 % ve srovnání s posledním čtvrtletím roku 2020. Avšak oživení cen výroby a komodit začalo v poslední době vykazovat známky zpomalení. Výsledkem je, že američtí recyklátoři šrotu i nadále čelí nepředvídatelným trhům a řadě překážek, včetně extrémně náročných trhů práce a dopravy, přičemž se obávají také potenciálně vyšších regulačních nákladů a obchodních omezení.


Akce týdne 30. 1. - 4. 2. 2023

Hliníkový plech

32 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5009961

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑