Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Škola může vést nejmenší k třídění odpadu

01.10.2014 07:27

Ekologická výchova už od dětství: tak působí hromadné sbírání a třídění odpadu, ke kterému mohou děti motivovat jejich učitelé v mateřských a základních školách. Mezi nejčastěji hromadně sbírané suroviny patří papír, kartony, víčka a PET lahve. Některé školy dokonce pravidelně vyhlašují soutěže a třídy s nejlepšími výsledky ve sběru jsou odměňovány nejrůznějšími cenami.

Správné sbírání a třídění odpadu je velmi důležité. Právě tady platí, co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Ekologická výchova tak může mít i nečekané ekonomické důsledky. Mezi nejčastěji hromadně vykupované suroviny od škol patří:

1. papír – noviny, časopisy, letáky, kancelářský papír
2. kartony – různých velikostí a tlouštěk
3. víčka z PET lahví – různých barev a tvarů
4. PET lahve – nejlépe slisované

Školy mají navíc možnost požádat o hromadný výkup těchto surovin nebo o přistavení kontejneru například pro sběr papíru. Ten bývá přistaven buď jednorázově, na týden, nebo celoročně. Malé celoroční kontejnery se pak pravidelně vysypávají vždy po naplnění. Peníze utržené za sběr většinou školy používají na volnočasové aktivity svých žáků nebo aby je motivovali k dalšímu sběru v rámci ekologické výchovy.

Děti se v rámci sbírání odpadu učí, v jakém stavu mají sběr odevzdávat, co se sbírá a co se už do sběru nehodí. Například si ukazují různé druhy papíru nebo je učitelé upozorňují, že sběr nesmí být ničím znečištěný. V některých školách mají také přistaveny nádoby na sbírání víček od PET lahví nebo na hliníkové folie. Co se neodevzdá do sběru, bývá použito při hodinách výtvarných prací jako surovina. Děti se tak učí i tomu, že ne vždy se všechny odpadky musí ihned vyhodit, ale dají se třeba použít i jiným tvůrčím způsobem.


Akce týdne 12.11. - 17.11. 2018

Autobaterie, olověné akumulátory, gelové baterie

16 Kč/kg

17. listopadu je otevřeno

Vážení zákazníci, v den státního svátku, 17. listopadu 2018 je na všech našich provozovnách otevřeno dle běžné sobotní otevírací doby.

Hledáme další kolegy

Více informací naleznete na stránce kariéra.

Ekologická likvidace autovraků

Provádíme ekologickou likvidaci autovraků. Vystavíme doklad nutný k vyřazení vozidla z registru vozidel. Za kompletní autovrak při vlastní dopravě na provozovnu vyplatíme 1 200 Kč. Doklad vystavujeme od pondělí do pátku, každý den od 7.00 do 15.30. Více informací je dostupných na stránce Výkup autovraků.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory, papír a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin

Projekt On-line propojení pracovišť firmy Barko, s.r.o. je spolufinancován evropským
fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.
Počet přístupů: 2853589

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2018, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑