Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Stříbro u 17 dolarů – poptávka po kovu trvá

11.05.2016 15:34

Jak to vypadá na burze? Podívejme se na základní fakta: Ačkoliv jsou pozice velkých hráčů nastaveny na pokles, cena stříbra vytrvale vzdoruje. Tzv. Comercials snížili na burze svoji pozici o 708 burzovních kontraktů. Pokryto bylo 1677 short burzovních kontraktů, nově bylo otevřeno 969 short kontraktů. A tím se dostáváme k celkovému poklesu short kontraktů o 708 pozic.

Znamená to, že burzovní hráči přestávají sázet na pokles ceny stříbra? Zajímavá jsou čísla z nejznámějšího burzovně obchodovaného fondu s fyzickým stříbrem, SLV. V tomto fondu bylo během měsíce vloženo 1,807,390 uncí stříbra. Ale – a to je velmi důležité – od začátku měsíce bylo z fondu SLV vyzvednuto 2,694,828 uncí stříbra. Pokud by se takovéto množství stříbra mělo nakoupit v tak krátkém čase přes fyzický obchod (dejme tomu přes COMEX), patrně by to zvedlo aktuální cenu stříbra daleko nad 18 dolarů.

Velké objemy investičního stříbra, které se nyní zobchodovává, vede k potížím při dodávkách. U malých investorů skokově narostla poptávka po desetiuncových stříbrných slitcích . Důsledkem růstu poptávky po slitcích je, že menší rafinérie přestávají stíhat. Zásobování stříbrnými slitky je sice bez viditelných prodlev, nicméně rychlost dodávek z rafinérií není rozhodně ideální. V některých případech obnovily rafinérie přídělové systémy. Skupuje někdo stříbrné investiční slitky ve velkém? Je to možné, velká část putuje tradičně do Číny.

Investiční stříbrné mince zatím stíhají mincovny dodávat bez větších potíží. Americká mincovna znovu překonala během měsíce hranici milionu prodaných stříbrných mincí Silver Eagle. Během měsíce bylo stříbrných orlů prodáno 1,085,500 kusů.

Z těchto faktů plyne, že velká část investorů považuje aktuální ceny stříbra za nízké a nakupuje. Pozice burzovních hráčů sázejících na pokles ceny jsou poptávkou přebíjeny a tak se cena stříbra drží stále nad 17 dolary za unci. Čeští investoři těží z klesajícího dolaru, protože klesající dolar nákupy stříbra zlevňuje.

Zdroj: silverum.cz, https://www.silverum.cz/news/stribro-u-17-dolaru-poptavka-po-kovu-trva-a-671.html


Akce týdne 21. 9. - 26. 9. 2020

Měděný mix
(drát, plech, kus, opalovaný, starý, zelený, lakovaný)


125 Kč/kg

V pondělí 28. září je ZAVŘENO

Vážení zákazníci,

v pondělí 28. září 2020 je z důvodu státního svátku na všech našich provozovnách ZAVŘENO.


Výkup pro všechny bez omezení
 

Nová provozovna pro ekologickou likvidaci vozidel

Nová provozovna s prvotřídním zázemím pro služby výkupu a ekologické likvidace vozidel se nachází v Olešné na Moravě. Provozovna je otevřena každé pondělí a středu od 8.00 do 17.00.
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
Počet přístupů: 3649605

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2020, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑