Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Svět vyčerpává zásoby zlata a neexistuje žádná náhrada, varují odborníci

13.07.2018 12:31

Svět vyčerpává zásoby zlata a neexistuje žádná náhrada, varují odborníci

Producenti, kteří jsou odpovědní za to, že světu dodávají zlato, alarmují, že nové objevy toho žlutého kovu se zmenšují a neexistuje žádná přiměřená náhrada.

Těžební společnosti již nenacházejí nová ložiska zlata, které by nahradily stávající doly. 140letý zlatý průmysl Jižní Afriky, který byl kdysi největší na světě, nyní čelí velké krizi. Minerální rada země říká, že 75 % zlatých dolů je neziskových nebo sotva vydělává peníze.

„Všichni jsme mluvili o tom, jak se výroba každoročně zvyšuje. Myslím, že tyto dny jsou pravděpodobně pryč,“ řekl Nick Holland, generální ředitel největšího dodavatele zlata Gold Fields, Jižní Afrika.

Dostal ohlas od Rudy Fronkeho, předsedy představenstva a generálního ředitele Seabridge Gold, který poznamenal, že „zlato je svém vrcholu a je novou realitou v obchodování se zlatem a zásoby zlata se vyčerpávají rychleji, než se zpátky doplňují a těží.“

Podle Kevina Dushnického, prezidenta bánského gigantu Barrick Gold, „Klesající stupně a úrovně výroby, nedostatek nových objevů a prodloužené časové rozvrhy vývoje projektů jsou vzrušující pouze pro střednědobý a dlouhodobý výhled pro ceny zlata.“

Největší varování pochází od výkonného ministra Iana Telfera, předsedy společnosti Goldcorp. V rozhovoru s Financial Post, uvedl: „Máme pravdu, zlato je na svém vrcholu. Zlato se 40 let nepřetržitě těžilo a pohybovalo, letos začne klesat nebo v příštím roce začne jít dolů.“

Jeden z nejuznávanějších a znalých odborníků na těžbu na světe, Pierre Lassonde, také říká, že již dosahujeme „vrcholu zlata“.

„Pokud se podíváte zpět na 70., 80. a 90. léta, v každém z těchto desetiletí průmysl našel nejméně jeden vklad 50 a více milionu uncí, nejméně deset 30+ a více miliónových uncí a bezpočet 5 a 10 miliónových uncí zlatých vkladů,“ uvedl Lassonde, miliardář a zakladatel zlatého královského giganta Franco-Nevada a bývalý vedoucí společnosti Newmont Mining.

Zdroj: rt.com, https://www.rt.com/business/432838-global-gold-shortage-alarm/


Akce týdne 21. 11. - 26. 11. 2022

Litina kusová
do 40x40 cm

6 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
Počet přístupů: 4917365

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2022, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑