Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Švýcaři znovu otevřou kanadský důl

11.08.2017 08:14

Švýcaři znovu otevřou kanadský důl

Zejména v období krize je častým jevem, že neefektivní doly jsou zavírány. Často spíše zakonzervovány se záměrem těžbu obnovit, pokud se ceny těžených surovin dostanou na úroveň, kdy se obnovení těžby vyplatí. Do této situace se nyní dostává důl na těžbu zinku a olova na kanadském ostrově Vancouver.

Švýcarská těžební společnost Nyrstar na podzim roku 2015 zastavila těžbu na svém dole Myra Falls nacházejícím se na západokanadském ostrově Vancouver. Nyní společnost oznámila, že těžbu v dole obnoví. Reaguje tak na vyšší ceny průmyslových surovin na světových trzích, než byly v době zastavení těžby.

Společnosti se také podařilo dosáhnout dohody s organizací Unifor, která zastupuje pracovníky dolu. Těch by mělo po obnovení plného provozu v dole pracovat 375, většinou z města Campbell River. Místopředseda Unifor John Humphrey k tomu uvedl: „Naši členové jsou potěšeni, že mají příležitost vrátit se do práce. Naším cílem je nyní spolupracovat na úspěšném restartu těžby a zpracování.“


Důl Myra Falls ležící na kanadském ostrově Vancouver., zdroj: http://www.kitco.cz/svycari-otevrou-kanadsky-dul/

Ceny kovů postupně rostou

Ceny zinku se v uplynulém roce měnily, ale obecně rostly. Před rokem byly ceny zinku nižší než 2250 dolarů za tunu a nyní dosahují 2 816 dolarů za tunu. Ceny olova jsou také vzestupné, z přibližně 0,80 dolaru za libru před rokem vzrostly na 1,07 dolaru za libru. Důl produkuje měď, zinek, olovo a něco stříbra a zlata.


Zdroj: http://4.bp.blogspot.com/-i4dEh4rxIRI/VEFv1tCgfmI/AAAAAAAATQk/bGljmfbwCNg/s1600/Vancouver%2Bisland%2Bcopy.jpg

Důl Myra Falls je přitom poměrně zvláštní. Nachází se uprostřed nejstaršího provinčního parku provincie Britská Kolumbie – provinčního parku Strathcona. Kvůli zřízení dolu Myra Falls byl v roce 1965 v dosavadním parku třídy A vytvořen park třídy B (Strathcona-Westmin).

Zdroj: mining.com

Zdroj: kitco.cz, http://www.kitco.cz/svycari-otevrou-kanadsky-dul/


Akce týdne 30. 1. - 4. 2. 2023

Hliníkový plech

32 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5010754

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑