Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Švýcaři znovu otevřou kanadský důl

11.08.2017 08:14

Švýcaři znovu otevřou kanadský důl

Zejména v období krize je častým jevem, že neefektivní doly jsou zavírány. Často spíše zakonzervovány se záměrem těžbu obnovit, pokud se ceny těžených surovin dostanou na úroveň, kdy se obnovení těžby vyplatí. Do této situace se nyní dostává důl na těžbu zinku a olova na kanadském ostrově Vancouver.

Švýcarská těžební společnost Nyrstar na podzim roku 2015 zastavila těžbu na svém dole Myra Falls nacházejícím se na západokanadském ostrově Vancouver. Nyní společnost oznámila, že těžbu v dole obnoví. Reaguje tak na vyšší ceny průmyslových surovin na světových trzích, než byly v době zastavení těžby.

Společnosti se také podařilo dosáhnout dohody s organizací Unifor, která zastupuje pracovníky dolu. Těch by mělo po obnovení plného provozu v dole pracovat 375, většinou z města Campbell River. Místopředseda Unifor John Humphrey k tomu uvedl: „Naši členové jsou potěšeni, že mají příležitost vrátit se do práce. Naším cílem je nyní spolupracovat na úspěšném restartu těžby a zpracování.“


Důl Myra Falls ležící na kanadském ostrově Vancouver., zdroj: http://www.kitco.cz/svycari-otevrou-kanadsky-dul/

Ceny kovů postupně rostou

Ceny zinku se v uplynulém roce měnily, ale obecně rostly. Před rokem byly ceny zinku nižší než 2250 dolarů za tunu a nyní dosahují 2 816 dolarů za tunu. Ceny olova jsou také vzestupné, z přibližně 0,80 dolaru za libru před rokem vzrostly na 1,07 dolaru za libru. Důl produkuje měď, zinek, olovo a něco stříbra a zlata.


Zdroj: http://4.bp.blogspot.com/-i4dEh4rxIRI/VEFv1tCgfmI/AAAAAAAATQk/bGljmfbwCNg/s1600/Vancouver%2Bisland%2Bcopy.jpg

Důl Myra Falls je přitom poměrně zvláštní. Nachází se uprostřed nejstaršího provinčního parku provincie Britská Kolumbie – provinčního parku Strathcona. Kvůli zřízení dolu Myra Falls byl v roce 1965 v dosavadním parku třídy A vytvořen park třídy B (Strathcona-Westmin).

Zdroj: mining.com

Zdroj: kitco.cz, http://www.kitco.cz/svycari-otevrou-kanadsky-dul/


Akce týdne 12.11. - 17.11. 2018

Autobaterie, olověné akumulátory, gelové baterie

16 Kč/kg

17. listopadu je otevřeno

Vážení zákazníci, v den státního svátku, 17. listopadu 2018 je na všech našich provozovnách otevřeno dle běžné sobotní otevírací doby.

Hledáme další kolegy

Více informací naleznete na stránce kariéra.

Ekologická likvidace autovraků

Provádíme ekologickou likvidaci autovraků. Vystavíme doklad nutný k vyřazení vozidla z registru vozidel. Za kompletní autovrak při vlastní dopravě na provozovnu vyplatíme 1 200 Kč. Doklad vystavujeme od pondělí do pátku, každý den od 7.00 do 15.30. Více informací je dostupných na stránce Výkup autovraků.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory, papír a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin

Projekt On-line propojení pracovišť firmy Barko, s.r.o. je spolufinancován evropským
fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.
Počet přístupů: 2854283

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2018, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑