Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Vale se zbaví novokaledonského niklu

20.10.2017 10:03

Vale se zbaví novokaledonského niklu

Snaha předních světových těžařských společností zbavit se méně rentabilních provozů má další pokračování. Tentokrát se jedná o brazilskou společnost Vale, která chce prodat svůj podíl na těžbě niklu na jihopacifické Nové Kaledonii.

Brazilský těžař Vale se chystá prodat svůj podíl na ztrátových operacích s novokalenonským niklem v rámci širšího prodeje aktiv s nízkým výkonem poté, co v červnu nastoupil nový generální ředitel Fabio Schvartsman. Není to jediný krok, společnost chce ještě letos zastavit těžbu i ve dvou ze svých vysokonákladových kanadských dolů.

Výrobní náklady ve Vale New Caledonia (VNC), jednom z nejvýznamnějších světových niklových dolů, jsou v současné době příliš vysoké, aby byly ziskové.


Nová Kaledonie představuje jednu z rozhodujících oblastí světové těžby niklu., http://www.mining.com/wp-content/uploads/2017/10/vale-puts-stake-in-new-caledonian-nickel-unit-up-for-sale.jpg

Společnost, největší světový producent železné rudy, uvedla, že jejím cílem do konce roku je snížit náklady na 10 500 až 11 000 USD za tunu na VNC, protože zvyšuje výrobu a ceny vedlejšího produktu kobaltu.

Baterie nabízejí niklu budoucnost

Těžaři niklu se dostávají pod tlak, aby snížili náklady nebo uzavřeli své doly, když na trh vstoupí povodně levné rudy, což poškodí ceny komodity. Cena kovu se v současné době pohybuje kolem 12 tisíc dolarů za tunu.

Očekává se, že zvyšující se poptávka po elektrických vozidlech s bateriemi typu nikl-mangan-kobalt (NMC) bude mít zásadní dopad na průmysl. Změna se nestane přes noc, ale do roku 2025 odborníci předpovídají, že baterie představují 13 až 15 % trhu s niklem, přičemž poptávka po kovu roste každoročně o 20 %.

Těžba niklu je klíčovým odvětvím na Nové Kaledonii, která drží až čtvrtinu světových rezerv. Závod Vale je druhým největším zaměstnavatelem v jižní provincii Goro, s asi 3500 stálými pracovníky a dodavateli.

Zdroj: mining.com

Zdroj: kitco.cz, http://www.kitco.cz/vale-se-zbavi-novokaledonskeho-niklu/


Akce týdne 28. 11. - 3. 12. 2022

Mobilní telefony
až 170 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
Počet přístupů: 4923787

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2022, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑