Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Zákaz prodeje a výkupu o státních svátcích začíná platit od příštího pátku – platí také pro výkup ve sběrnách, výkupnách a kovošrotech

17.10.2016 15:21

Příští pátek 28. 10. 2016 je prvním státním svátkem, ve kterém platí zákonem stanovený zákaz prodeje v maloobchodě a velkoobchodě.  Zákaz se vztahuje také na prodejní a výkupní dobu zařízení ke sběru a výkupu odpadů. Za porušení zákazu hrozí pokuta až do výše 5 000 000 Kč při opakovaném porušení.

Řídící normou je zákon č. 223/2016 Sb., o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě. Ten zakazuje prodej o těchto svátcích:

  • 1. leden - Den obnovy samostatného českého státu a Nový rok,
  • Velikonoční pondělí,
  • 8. květen - Den vítězství,
  • 28. září - Den české státnosti,
  • 28. říjen - Den vzniku samostatného československého státu,
  • 25. prosinec - 1. svátek vánoční a
  • 26. prosinec - 2. svátek vánoční.

Na Štědrý den 24. prosince je prodej v maloobchodě a velkoobchodě zakázán od 12.00 do 24.00 hodin.

Zařízení určených ke sběru a výkupu odpadů se týkají všechna výše uvedená omezení bez ohledu na velikost prodejní nebo výkupní plochy.

Omezení neplatí například na provozování lékáren, čerpacích stanic s palivy a mazivy nebo prodejen ve zdravotnických zařízeních.

Vyjádření advokátní kanceláře na základě požadavku společnosti Barko, s.r.o., týkající se problematiky omezení prodejní doby v zařízeních ke sběru a výkupu odpadů:

"celá pointa spočívá v konstrukci zákona, kdy pojem „prodej“, který je v ust. § 1 užit proto, že se v uvedeném ust. zákon vypořádává s maloobchodem a velkoobchodem, je třeba vnímat obecně jako „činnost“ v maloobchodě a velkoobchodě.

Ust. § 2 ukládá použít omezení stanovené v § 1 přiměřeně na prodejní a výkupní dobu zastaváren, provozoven určených k obchodování s použitým zbožím a zařízení určených ke sběru a výkupu odpadů. To znamená, že i zde je třeba vnímat pojem „prodejní a výkupní doba“ ve smyslu „doba činnosti“ uvedených zařízení – myslím, že kdyby zákonodárce použil běžně užívaný pojem „provozní doba“, bylo by to zcela jasné.

Na druhou stranu, možná zákonodárce tím, že pojem „provozní doba“ nepoužil, zdůraznil, že se zakazuje pouze „kontakt se zákazníky“, ne jiný provoz uvnitř - třeba inventuru, naskladňování apod."

Zdroj: zák. č. 223/2016, Sb.,https://portal.gov.cz/app/zakony/download?idBiblio=86769&nr=223~2F2016~20Sb.&ft=pdf, Vyjádření advokátní kanceláře na základě požadavku společnosti Barko, s.r.o.


Akce týdne 19. 4. - 24. 4. 2021

Slinuté karbidy (Sk plátky, Tk plátky)

330 Kč/kg

1. května je OTEVŘENO

8. května je ZAVŘENO

Vážení zákazníci,

v sobotu 1. května je otevřeno dle běžné otevírací doby. V sobotu 8. května je na všech našich provozovnách zavřeno.
 

Stále platí výkup pro všechny bez omezení

Aktualizováno 1. března 2021.
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
Počet přístupů: 3957510

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2021, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑