Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


RSSRSS

Barko zpravodaj

Měď klesá na 15měsíční minimum kvůli obavám z hospodářského poklesu

Ceny mědi ve středu klesly na nejnižší úroveň za více než rok kvůli rostoucím obavám, že rychlé zvýšení úrokových sazeb svrhne globální ekonomiku do recese, protože Čína se potýká s omezeními COVID-19, což zasáhne poptávku po kovech.

Železná ruda trpí krátkodobými problémy s poptávkou

Okamžitá cena železné rudy prožila bouřlivou dobu. Uvízla mezi krátkodobými obavami o ekonomické zdraví největšího kupce Číny a dlouhodobější hrozbou pro současný tržní systém, protože Peking se snaží trvale snížit náklady.

Hliník se kvůli růstu propadá na 6měsíční minimum, Čína se obává COVID

Ceny hliníku v Londýně v pondělí klesly na šestiměsíční minimum, protože narůstaly obavy, že rostoucí případy COVID-19 v Pekingu a vyhlídky zvýšených úrokových sazeb na delší dobu zasáhnou globální ekonomický růst a zhorší poptávku po kovech.

Měď dosáhla měsíčního maxima kvůli nadějím na snížení amerických cel a oživení poptávky v Číně

Ceny mědi v Londýně se v pondělí vyšplhaly nejvýš za více než jeden měsíc, protože uvolnění omezení COVID-19 v Číně, která je největším spotřebitelem kovů, a naděje, že Spojené státy sníží cla na Peking, zvedly sentiment.

Nejistota evropských tavíren hliníku

Evropské tavírny primárního hliníku nadále omezují výrobu tváří v tvář prudce rostoucím nákladům na energii. Produkce lehkého kovu v regionu za poslední rok klesla o 550 000 tun ročně, přičemž pokles se stále zrychluje.

Největší těžařské a ocelářské skupiny Indie varují před nepříznivými dopady zvýšení vývozních cel

Zvýšení vývozních daní na železnou rudu, které o víkendu oznámila indická vláda, povede k velkým přebytkům doma a postihne hlavně producenty rud nízké kvality, kteří jsou závislí na zámořských trzích, uvedl v pondělí orgán těžebního průmyslu.

Měď pod tlakem obav z recese

Ceny mědi v pátek klesly a byly na cestě k šestému týdnu ztrát v řadě kvůli rostoucím obavám, že globální ekonomické zpomalení utlumí poptávku.

Přesun poptávky po oceli?

16.05.2022 12:13

Přesun poptávky po oceli?

Turecká nepřítomnost na trhu by mohla ukázat, že tamní závody byly schopny znovu získat dodávky bram, sochorů a surového železa, které byly narušeny ruskou invazí na Ukrajinu a následnými sankcemi.

Obavy z poptávky tlačí hliník na čtyřměsíční minimum

Ceny hliníku v pátek klesly na čtyřměsíční minima, protože obavy z poptávky vyvolané zpomalením výrobní činnosti, zejména v Číně, která je největším spotřebitelem na světě, byly posíleny silným dolarem.

Chaos LME zvyšuje výzvy recyklátorů

Narušení obchodování v březnu pokračuje na trhu vedle řady dalších potíží, včetně problémů s dodavatelským řetězcem, dopravních překážek, nedostatku pracovních sil a také rostoucích cen energií a surovin.


Akce týdne 28. 11. - 3. 12. 2022

Mobilní telefony
až 170 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
Počet přístupů: 4923793

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2022, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑