Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Causa „kovy“ opět nabírá na obrátek

21.10.2014 12:25

Kdosi mně dnes poslal text jakéhosi "Anstona"

Nedá mi to, abych se o něj nepodělil s dalšími, kdo mají čas a trpělivost číst.
Kauza zákazu výkupů kovů

Kde končí a začíná velká politika? Do háje s velkou politikou, jde o život lidí. Například o to, že je tu problém s výkupem kovů. Zdánlivě malicherná věc, ale malichernost končí, pokud někdo ukradne kabely od zabezpečovacího zařízení na trati a jde pak o hubu.

To jsou problémy a to jsou kauzy, o které má jít ve volbách a občané se mají vyjadřovat. Svaz měst a obcí je pro to, aby obce bezplatně odebíraly kovové předměty od občanů a aby sběrny tedy nevykupovaly kovy od jednotlivců. Jsou na to i jiné názory. Přímo učebnicový příklad, jak by se mělo jednat o tématech obecného zájmu.

Problém je tak široký, že ho asi žádný jednotlivec nedokáže pojmout v celistvosti. Senát navrhuje aby sběrny kovy vykupovaly jen od živnostníků a firem a platby byly bezhotovostní. Tedy: ne že ukradneš kanalizační mříž, prodáš ji, koupíš si krabčák a ožereš se. Svaz obcí proti senátnímu řešení není. Má i další návrhy na řešení problémů. No a vida, je tu subjekt obecné diskuse. Chtělo by se říci, že je to příspěvek k demokracii v praxi.

Aston

Z článku je zřejmé, že psavec Anston má o problému jakési povědomí, možná podložené včerejší informací v mediích o petici SMO ČR, kterou předal její předseda a končící primátor města Kladna Jiránek vládě, potažmo premierovi Sobotkovi.

"Bylo by to báječný, kdyby todle bylo možný", jak by řekl Jan Werich, jenomže zatím je otázkou, o co vlastně vůbec jde? Pokud někdo hádá, že na prvním místě jsou peníze, pak má "bingo"., a to se pak každá diskuse stává obtížnou.

Řešení by se nepochybně, kdyby se opravdu chtělo, určitě našlo.To by se ale nesmělo SMO stylizovat do role arogantního "moci pána", setrvávat na svých dogmatech, šířit poplašné zprávy a bludy a konečně se začít opírat o opravdovou analýzu celého problému. Proč to dosud neudělali je záhadou, protože proto dokonce zřídili IURMO (čti Institut pro udržitelný rozvoj měst a obcí) kde v popisu činnosti mimo jiné nalezneme, že:

Institut v souladu se svým účelem poskytuje zejména tyto obecně prospěšné služby:

- zpracování odborných analýz, posudků, studií a jiných materiálů z oblasti veřejné správy,

Zatím se tak neděje a tak jediné, co se s opakující pravidelností šíři ze SMO do "světa" jsou matoucí informace o počtu "černých výkupen, které vykupují i v noci a kterých je 1 600, které jsou sice spočítáné, ale zřejmě je nikdo neviděl, protože jinak by už byly dávno zavřené a jejich provozovatelé potrestáni. A tak, kromě s velkou pompou a nákladem vydáného a v mediích presentovaného Katalogu, který je jen cárem popsaného papíru, protože pro nikoho není závazný, se jen mluví a jinak nic. Nezbývá, než si myslet, že je to opět jedna z účelových dezinformací s cílem zastřít skutečný zájem.
Pak je ovšem těžké považovat SMO za subjekt vhodný k diskusi a jeho návrhy příspěvkem k demokracii v praxi.

Petr Miller
výkonný tajemník SVDS

Převzato z: www.svds.cz/cz/uvod/0/20/detail/169.html


Akce týdne 28. 11. - 3. 12. 2022

Mobilní telefony
až 170 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
Počet přístupů: 4923711

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2022, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑