Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Nejčastější výmluvy v oblasti třídění odpadů

06.11.2014 17:24

Možná už jste to taky slyšeli. Netřídím odpad, protože na to nemám čas, protože jsou kontejnery moc daleko nebo stejně se to pak vysype na jednu hromadu a tak dále. Důvodů, proč netřídit, najdete spoustu. Častokrát se však opravdu jedná spíše o neznalost nebo výmluvy. Podívejte se na ty nejobvyklejší.

1. Třídění zabere spoustu času.

Ale co vás nemá! Nezáleží přece na tom, jestli hodíte plastovou lahev do koše na odpadky nebo do plastové tašky hned vedle. Ani s odpadky nechodíte kažý den. Třídění není ani složité, ani časově náročné.

2. Stejně se všecko vysype na jednu hromadu.

Po roztřídění se už jednotlivé materiály jako je sklo, papír, plast nebo kov nikdy nepotkají. Důvodem je i to, že skládkování stojí nemalé peníze. Zpracování na druhotnou surovinu naproti tomu znamená možnost dalšího obchodování a proměnu suroviny na recyklované výrobky denní potřeby.

3. Kontejnerů na tříděný odpad je málo a jsou daleko.

To možná platilo kdysi. Vzdálenost ke kontejnerům se každoročně zkracuje a kontejnerů přibývá. Aktuálně je průměrná vzdálenost ke kontejnerům 100 metrů. Česko se v Evropě navíc řadí mezi země s nejhustší sítí sběrných kontejnerů.

4. Třídění je jen módní trend.

Odpady se třídí od nepaměti. Dnes už je to takřka součást životního stylu každého z nás. Nejde o krátkodobou záležitost, ani módní vlnu, která zakrátko pomine. Jde o společenskou odpovědnost. Svědčí o tom i ekologická výchova ve školách, osvěta v obcích, spousta dostupných informací o třídění na webech, v televizi i v tisku. Třídění je dnes samozřejmostí.

5. Třídění je jen pro mladou generaci.

Třídit odpad může každý a na věku přitom nezáleží. Řídí se jednoduchými pravidly a obce se obvykle snaží o to, aby kontejnery byly dostupné pro každého občana. Efektivní dopad třídění nejspíše opravdu pocítí až následující generace. Čím více lidí ale bude třídit, tím větší tento dopad bude.

6. Třídí málokdo.

Až 70% obyvatel České republiky v současné době třídí odpad, což znamená, že většina lidí považuje tuto činnost za běžnou součást každodenního života. Jde totiž především o to, zamezit zbytečnému plýtvání zdroji.

7. Při třídění musíte častěji ke kontejnerům.

Ve skutečnosti je to spíše naopak. Tím, že se rozhodnete začít třídit, se vám produkce odpadů v domácnosti nezvýší. Stačí si osvojit pár zásad. S tříděným odpadem můžete jít jednou týdně, naopak vám klesne množství směsného odpadu, a to právě díky třídění.

8. Třídění zabere spoustu místa.

Nemusí. Záleží, jak si to zařídíte. Není třeba si hned na každý druh odpadu pořizovat zvláštní koš. Stačí vám papírová krabice a dvě nákupní tašky. Berte to tak, že se vám tato činnost několikanásobně vrátí v podobě ušetřené přírody.


Akce týdne 28. 11. - 3. 12. 2022

Mobilní telefony
až 170 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
Počet přístupů: 4923676

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2022, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑