Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Byla pozastavena důlní licence pro 2. největší světový důl stříbra, Tahoe Escobal Silver Mine

11.07.2017 13:18

Byla pozastavena důlní licence pro 2. největší světový důl stříbra, Tahoe Escobal Silver Mine

Prozatímní rozhodnutí z Guatemalského nejvyššího soudu měla za následek pozastavení povolení k těžbě jednoho z nejdůležitějších dolů Escobal, společnosti Tahoe Recources Inc.

Escobal je jeden z největších stříbrných dolů na světě, který vyprodukoval 21,2 milionu uncí stříbrného koncentrátu v roce 2016, dle webu společnosti Tahoe.

Tahoe Recources Inc. uvedli, že bude možné podniknout všechny právní kroky k tomu, aby bylo rozhodnutí zrušeno, a to včetně odvolání k ústavnímu soudu. Úředníci společnosti také uvedli, že na základě podobných případů z minulosti se odhaduje, že soud rozhodne o odvolání do dvou až čtyř měsíců. Společnost se tedy bude snažit o obnovení licence právě v této době.

Mezitím těžební společnost zjistila, že nebude schopna potvrdit plánované výrobní pokyny. Dle údajů na webu byla odhadovaná produkce pro tento rok v rozmezí 18 milionů až 21 milionů uncí.

Společnost Tahoe uvedla, že organizace CALAS podala žalobu proti ministerstvu pro energetiku a těžbu, ve které tvrdí, že vláda porušila právo na konzultaci domorodého obyvatelstva Xinca před udělením licence na těžbu v dole Escobal dceřinné společnosti Tahoe Guatemalan Minera San Rafael.

Jakmile Tahoe formálně obdrží příkaz, kterým se zcela pozastaví licence pro důl Escobal, bude důl zařazen do pohotovostního režimu, ale bude udržován tak, aby výroba mohla být obnovena rychle, pokud bude toto zastavení zrušeno. Jestli by se jednalo cca o 3 měsíční pozastavení, Tahoe uvedla, že výroba 5,1 milionu uncí bude odložena na budoucí období.

Zdroj: kitco.com, http://www.kitco.com/news/2017-07-06/Mining-License-Suspended-For-Tahoe-s-Big-Escobal-Silver-Mine.html


Akce týdne 25. 10. - 30. 10. 2021

Hliníkové kovolisty, ofsetové fólie


60 Kč/kg

Čtvrtek 28. října ZAVŘENO

Vážení zákazníci,
v den státního svátku 28. října je na všech našich provozovnách ZAVŘENO.
V pátek 29. října je otevřeno dle běžné otevírací doby.
 

Hledáme další kolegy

Více informací naleznete v sekci KARIÉRA
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
Počet přístupů: 4292269

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2021, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑