Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Ceny palladia dosáhly na nový rekord, ceny rhodia jsou nejvýšší za 5 let

20.11.2018 12:13

Ceny palladia dosáhly na nový rekord, ceny rhodia jsou nejvýšší za 5 let

Palladium a rhodium jsou i nadále dvěma zářícími body v odvětví drahých kovů, které v minulém týdnu byly na vzestupu kvůli narůstající nerovnováze v základních hodnotách nabídky a poptávky.

Palladium uzavírá týden na nové rekordní úrovni; Předpověď na měsíc prosinec je pro palladium 1 157,9 $/oz, což je o 5,5 % více než v předchozím týdnu. Mezitím se rhodium v současnosti obchoduje na své nejvyšší úrovni od poloviny roku 2010, přičemž jeho hotovostní ceny se naposledy obchodovaly na úrovni 2 370 $/oz.

Kvůli nepříznivým podmínkám na trhu analytici říkají, že oba tyto kovy mají prostor k vyššímu pohybu. Přestože analytici varují, že ceny rhodia jsou extrémně volatilní, protože kov se obchoduje pouze na neprůhledných trzích bez příplatku.

Přestože jsou považovány za vzácné kovy, mají palladium a rhodium významné průmyslové využití, přičemž většina poptávky pochází z automobilového sektoru. Oba kovy jsou rozhodujícími součástmi katalyzátorů, které snižují škodlivé emise v benzínových motorech.

Peter Hug, globální obchodní ředitel společnosti Kitco Metals, uvedl, že optimismus, že USA a Čína by v blízké budoucnosti mohly dosáhnout obchodního záměru, přispívá k dynamice v již vzrůstajícím prostředí. „Základ dodávek nadále upřednostňují oba kovy, zvláště když začne růst čínský trh,“ řekl. „V posledních 18 měsících trhy s palladiem a rhodiem strukturálně vzrůstaly.“

Ryan McKay, komoditní stratég ve společnosti TD Securities, uvedl, že nevidí v nejbližší době poptávku po palladiu v oslabení, kdy trh také čelí rostoucím nedostatkům v zásobování. Komoditní analytici společnosti MKS PAMP uvedli, že se jim také líbí základní pohled na palladium. Navzdory silnému optimismu na trhu někteří analytici varují investory, aby nebyli příliš nedočkaví s nějakou nejnovější cenovou akcí, neboť rostou obavy týkající se zdraví globální ekonomiky.

Mckay uvedl, že ačkoliv existuje riziko, že ceny palladia v krátkodobém horizontu klesnou, protože se sentimenty na globální ekonomice zhoršují, vidí jakýkoliv prodej jako krátkodobý krok. „I když globální ekonomika oslabuje trh s palladiem zůstane napjatý a bude podporovat ceny,“ řekl. „Potřebujeme vidět výrazné zpomalení globálního růstu s cílem ovlivnit ceny.“

Peter Hug také potlačil znepokojení nad globální ekonomikou. „Existuje nebezpečí zpomalení globálního růstu v roce 2019, což může mít dopad na poptávku po automobilech a přinese deficit palladia či rhodia do vyváženějšího vztahu,“ uvedl. Hug rovněž varoval, že oba trhy jsou extrémně nepředvídatelné. „Investoři by měli mít na vědomí, že oba trhy jsou extrémně slabé a volatilní cenové výkyvy zůstanou v dohledné budoucnosti normou,“ řekl.

Zdroj: Kitco.com; https://www.kitco.com/news/2018-11-16/Palladium-Prices-Hit-New-Record-Rhodium-Pushes-To-5-Year-High.html


Akce týdne 30. 1. - 4. 2. 2023

Hliníkový plech

32 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5010765

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑