Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Ceny palladia dosáhly na nový rekord, ceny rhodia jsou nejvýšší za 5 let

20.11.2018 12:13

Ceny palladia dosáhly na nový rekord, ceny rhodia jsou nejvýšší za 5 let

Palladium a rhodium jsou i nadále dvěma zářícími body v odvětví drahých kovů, které v minulém týdnu byly na vzestupu kvůli narůstající nerovnováze v základních hodnotách nabídky a poptávky.

Palladium uzavírá týden na nové rekordní úrovni; Předpověď na měsíc prosinec je pro palladium 1 157,9 $/oz, což je o 5,5 % více než v předchozím týdnu. Mezitím se rhodium v současnosti obchoduje na své nejvyšší úrovni od poloviny roku 2010, přičemž jeho hotovostní ceny se naposledy obchodovaly na úrovni 2 370 $/oz.

Kvůli nepříznivým podmínkám na trhu analytici říkají, že oba tyto kovy mají prostor k vyššímu pohybu. Přestože analytici varují, že ceny rhodia jsou extrémně volatilní, protože kov se obchoduje pouze na neprůhledných trzích bez příplatku.

Přestože jsou považovány za vzácné kovy, mají palladium a rhodium významné průmyslové využití, přičemž většina poptávky pochází z automobilového sektoru. Oba kovy jsou rozhodujícími součástmi katalyzátorů, které snižují škodlivé emise v benzínových motorech.

Peter Hug, globální obchodní ředitel společnosti Kitco Metals, uvedl, že optimismus, že USA a Čína by v blízké budoucnosti mohly dosáhnout obchodního záměru, přispívá k dynamice v již vzrůstajícím prostředí. „Základ dodávek nadále upřednostňují oba kovy, zvláště když začne růst čínský trh,“ řekl. „V posledních 18 měsících trhy s palladiem a rhodiem strukturálně vzrůstaly.“

Ryan McKay, komoditní stratég ve společnosti TD Securities, uvedl, že nevidí v nejbližší době poptávku po palladiu v oslabení, kdy trh také čelí rostoucím nedostatkům v zásobování. Komoditní analytici společnosti MKS PAMP uvedli, že se jim také líbí základní pohled na palladium. Navzdory silnému optimismu na trhu někteří analytici varují investory, aby nebyli příliš nedočkaví s nějakou nejnovější cenovou akcí, neboť rostou obavy týkající se zdraví globální ekonomiky.

Mckay uvedl, že ačkoliv existuje riziko, že ceny palladia v krátkodobém horizontu klesnou, protože se sentimenty na globální ekonomice zhoršují, vidí jakýkoliv prodej jako krátkodobý krok. „I když globální ekonomika oslabuje trh s palladiem zůstane napjatý a bude podporovat ceny,“ řekl. „Potřebujeme vidět výrazné zpomalení globálního růstu s cílem ovlivnit ceny.“

Peter Hug také potlačil znepokojení nad globální ekonomikou. „Existuje nebezpečí zpomalení globálního růstu v roce 2019, což může mít dopad na poptávku po automobilech a přinese deficit palladia či rhodia do vyváženějšího vztahu,“ uvedl. Hug rovněž varoval, že oba trhy jsou extrémně nepředvídatelné. „Investoři by měli mít na vědomí, že oba trhy jsou extrémně slabé a volatilní cenové výkyvy zůstanou v dohledné budoucnosti normou,“ řekl.

Zdroj: Kitco.com; https://www.kitco.com/news/2018-11-16/Palladium-Prices-Hit-New-Record-Rhodium-Pushes-To-5-Year-High.html


Akce týdne 3.12. - 8.12. 2018

Papír

1,70 Kč/kg

Otevírací doba o vánočních svátcích

Vážení zákazníci,

během svátků máme otevřeno dle vánoční otevírací doby.

Hledáme další kolegy

Více informací naleznete na stránce kariéra.

Ekologická likvidace autovraků

Provádíme ekologickou likvidaci autovraků. Vystavíme doklad nutný k vyřazení vozidla z registru vozidel. Za kompletní autovrak při vlastní dopravě na provozovnu vyplatíme 1 200 Kč. Doklad vystavujeme od pondělí do pátku, každý den od 7.00 do 15.30. Více informací je dostupných na stránce Výkup autovraků.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory, papír a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin

Projekt On-line propojení pracovišť firmy Barko, s.r.o. je spolufinancován evropským
fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.
Počet přístupů: 2873338

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2018, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑