Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Neuvolňujte obchod s Čínou, ztratíte tři miliony míst, varuje zpráva EU

11.11.2016 09:14

Zdá se vám, že už jsou skoro všechny výrobky kolem vás „made in China“? Po konci roku 2016 se ten pocit možná ještě zesílí. V prosinci totiž může Čína získat ve Světové obchodní organizaci statut tzv. volnotržní ekonomiky, což by pro Evropskou unii znamenalo konec antidumpingových opatření. Zpráva washingtonského ekonomického think-tanku před tím důrazně varuje.

Čína vyvozuje svoje právo na statut volnotržní ekonomiky z přístupové smlouvy do Světové obchodní organizace. Statut by prý podle podmínek všichni členové měli uznat do prosince roku 2016.

Sdružení evropského průmyslu AEGIS Europe už lobuje u Evropské komise, aby k takovému kroku nepřistoupila, uvádí server Politico. Tento orgán je za vnější zastupování Evropské unie ve Světové obchodní organizaci zodpovědný. Průmyslníci u komisařů poukazují na právní analýzy, podle kterých není udělení zmíněného státu Číně automatickou povinností.

Dopady můžou být pro evropskou ekonomiku opravdu velké. Američtí analytici z think-tanku Economic Policy Institue vypočítali, že příliv čínského exportu by mohl ohrozit 1,7 až 3,5 milionu pracovních míst v Evropské unii. Ročně by mohla ztratit výkon mezi 114 a 228 miliardami eur. To by znamenalo jedno- až dvouprocentní snížení unijního HDP (v porovnání s rokem 2011).

Za posledních patnáct let se import z Číny zpětinásobil ze 75 miliard eur v roce 2000 na odhadovaných 360 miliard v tomto roce. Pád evropských antidumpingových opatření by podle zprávy do pěti let znamenal další nárůst čínského exportu o čtvrtinu až polovinu.

Nejohroženější je zpracovatelský průmysl. V případě České republiky američtí analytici hrozí ztrátou 47 až 94 tisíc pracovních míst, což tvoří jedno až dvě procenta celkové zaměstnanosti.

Zdroj: zpravy.e15.cz, http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/neuvolnujte-obchod-s-cinou-ztratite-tri-miliony-mist-varuje-zprava-eu-1228464


Akce týdne 30. 1. - 4. 2. 2023

Hliníkový plech

32 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5009961

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑