Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Neuvolňujte obchod s Čínou, ztratíte tři miliony míst, varuje zpráva EU

11.11.2016 09:14

Zdá se vám, že už jsou skoro všechny výrobky kolem vás „made in China“? Po konci roku 2016 se ten pocit možná ještě zesílí. V prosinci totiž může Čína získat ve Světové obchodní organizaci statut tzv. volnotržní ekonomiky, což by pro Evropskou unii znamenalo konec antidumpingových opatření. Zpráva washingtonského ekonomického think-tanku před tím důrazně varuje.

Čína vyvozuje svoje právo na statut volnotržní ekonomiky z přístupové smlouvy do Světové obchodní organizace. Statut by prý podle podmínek všichni členové měli uznat do prosince roku 2016.

Sdružení evropského průmyslu AEGIS Europe už lobuje u Evropské komise, aby k takovému kroku nepřistoupila, uvádí server Politico. Tento orgán je za vnější zastupování Evropské unie ve Světové obchodní organizaci zodpovědný. Průmyslníci u komisařů poukazují na právní analýzy, podle kterých není udělení zmíněného státu Číně automatickou povinností.

Dopady můžou být pro evropskou ekonomiku opravdu velké. Američtí analytici z think-tanku Economic Policy Institue vypočítali, že příliv čínského exportu by mohl ohrozit 1,7 až 3,5 milionu pracovních míst v Evropské unii. Ročně by mohla ztratit výkon mezi 114 a 228 miliardami eur. To by znamenalo jedno- až dvouprocentní snížení unijního HDP (v porovnání s rokem 2011).

Za posledních patnáct let se import z Číny zpětinásobil ze 75 miliard eur v roce 2000 na odhadovaných 360 miliard v tomto roce. Pád evropských antidumpingových opatření by podle zprávy do pěti let znamenal další nárůst čínského exportu o čtvrtinu až polovinu.

Nejohroženější je zpracovatelský průmysl. V případě České republiky američtí analytici hrozí ztrátou 47 až 94 tisíc pracovních míst, což tvoří jedno až dvě procenta celkové zaměstnanosti.

Zdroj: zpravy.e15.cz, http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/neuvolnujte-obchod-s-cinou-ztratite-tri-miliony-mist-varuje-zprava-eu-1228464


Akce týdne 23. 4. - 27. 4. 2019

Olovo - trubky, kus, mašle
 

38 Kč/kg

Ve středu 1. 5. 2019 máme OTEVŘENO

Vážení zákazníci, dne 1. května 2019 máme na všech našich provozovnách OTEVŘENO dle běžné otevírací doby.

Hledáme další kolegy

Dne 5. 3. 2019 jsme rozšířili nabídku pracovních míst. Více informací naleznete na stránce Kariéra.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory, papír a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin

Projekt On-line propojení pracovišť firmy Barko, s.r.o. je spolufinancován evropským
fondem pro regionální rozvoj a ministerstvem průmyslu a obchodu.
Počet přístupů: 3009695

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2019, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑