Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Ocelárna Tata uvažuje o prodeji všech svých aktivit v Británii

31.03.2016 10:22

Indická ocelárna Tata Steel uvažuje o prodeji všech svých aktivit v Británii. Chce tak ukončit těžké ztráty, které v upadajícím britském ocelářském průmyslu po bezmála desetiletém působení v zemi zaznamenává. Tata Steel je největším výrobcem oceli v zemi, zaměstnává zde zhruba 15 tisíc lidí.

Evropská divize bude "zvažovat všechny možnosti restrukturalizace portfolia, včetně možnosti zbavit se Tata Steel UK, a to jako celku nebo po částech", uvedla podle agentury Reuters Tata po maratonském jednání svého vedení v indické Bombaji.

Finanční výsledky britské odnože se v posledních měsících výrazně zhoršily, sdělila také Tata Steel, která je součástí indického konglomerátu Tata. Společnost vinu svaluje na vysoké náklady na výrobu, špatnou situaci na domácím trhu a rovněž na vyšší dovoz ocelářských výrobků ze zemí jako Čína. Účetní hodnota britských aktiv je podle středečního sdělení firmy takřka nulová.

Finanční výsledky britské odnože se v posledních měsících výrazně zhoršily, uvedla také Tata Steel, která je součástí indického konglomerátu Tata. Společnost vinu svaluje na vysoké náklady na výrobu, špatnou situaci na domácím trhu a rovněž na vyšší dovoz ocelářských výrobků ze zemí jako Čína. Podnik kvůli špatným podmínkám musel již v uplynulých letech zrušit stovky pracovních míst.

Británie je zemí, na kterou podle pozorovatelů tvrdě dopadá krize v evropském ocelářském sektoru, protože její hutě musejí platit jedny z největších nákladů na energii a zelených daní na světě. Firmy zde také musejí platit vysoké daně z realit, které jsou desetkrát vyšší než v jiných zemích EU. Jenom v loňském roce zanikly v ocelářském sektoru v zemi tisíce pracovních míst.

Indická Tata Steel je druhým největším producentem oceli v Evropě. Mezi její provozy v Británii patří i největší britská ocelárna ve waleském městě Port Talbot. Ta byla na vrcholu v 60. letech minulého století, stále však zaměstnává 4 000 lidí a Tata je jednou z nejvýznačnějších soukromých firem ve Walesu.

Oznámením oceláren roste tlak na konzervativní vládu britského premiéra Davida Camerona, která se snaží o těsnější vztahy s Čínou. Britové budou v červnovém referendu rozhodovat o setrvání své země v Evropské unii. Cameronova vláda se během kampaně před referendem snaží vyhnout sporům.

Kabinet v Londýně a úřady ve Walesu uvedly, že zvažují všechny schůdné možnosti na ochranu ocelářského sektoru. Státní tajemnice pro malé podnikání Anna Soubryová podle BBC nemůže vyloučit, že by ocelárny od Taty koupila vláda, než se najde jiný zájemce.

Lídr opoziční Labouristické strany Jeremy Corbyn vládu vybídl, aby v odvětví, které je podle něj "základním kamenem" britského zpracovatelského sektoru, v případě nutnosti získala podíl.

Zdroj: ČTK

Zdroj: investicniweb.cz, http://www.investicniweb.cz/zpravy-z-trhu/2016/3/30/ocelarna-tata-uvazuje-o-prodeji-vsech-svych-aktivit-v-britanii/


Akce týdne 30. 1. - 4. 2. 2023

Hliníkový plech

32 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5010735

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑