Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Silně podhodnocené stříbro se snaží vyrovnat zlatu

23.07.2020 12:43

Silně podhodnocené stříbro se snaží vyrovnat zlatu

Stříbru se podařilo prolomit hodnotu 20 $ za unci, což je nejvyšší hodnota od září. Cena stříbra směřuje ke čtyřletým maximům. Poměr uncí stříbra k uncím zlata nadále prudce klesá.

Stříbro dnes (22.7.2020) zlomilo hodnotu 20 $ za unci, což je nejvyšší hodnota od září. Po prudkém poklesu v důsledku nižší poptávky získává stříbro spolu se zlatem opět náskok. Stříbro je však stále podhodnoceno na základě údajů z indexu, který sleduje, kolik uncí stříbra je potřeba k nákupu jedné unce zlata.

Zobrazit graf

Stříbro reaguje na ceny zlata mírně pomaleji, což naznačuje tomu, že když cena zlata stoupne, můžeme očekávat růst cen stříbra později. V současné době je poměr téměř 88 uncí stříbra k 1 unci zlata. Rok před začátkem blokování se poměr uncí stříbra pohyboval kolem 79 uncí na 1 unci zlata. Stříbro má také své vlastní využití v technologii, protože je nejlepším vodičem elektřiny.

Cena stříbra postupně proráží psychologické hranice, založené na základě technických analýz, které naznačují stabilní, až ostrý, budoucí nárůst.

Poptávka a bezpečnost na komoditním trhu se obnovují, což také přitahuje investory k investování do drahých kovů s očekáváním budoucích zisků.

Relativní týdenní výkonnost indexů a komodit:

Zobrazti graf

Relativní měsíční výkonnost indexů a komodit:

Zobrazti graf

Prudký nárůst technologických zásob může také naznačovat bublinu v kombinaci s neuvěřitelně velkými změnami v měnové politice, provádění různých úvěrových pobídek, stimulačních balíčků nebo nižších vkladových sazeb může vyvolat obavy nebo přesvědčení, že vnitřní cena peněz klesá a investoři se snaží najít vhodnou alternativu ve formě hlavního proudu zlata nebo trochu méně obchodovaného stříbra.

„Stříbro je v současnosti v hledáčku,“ řekl Stephen Innes, hlavní tržní stratég společnosti AxiCorp Ltd. Metal je na stejné cestě jako během globální finanční krize. V té době ceny klesly během nejhorší krize a poté do roku 2011 vzrostly na rekordních 50 USD.

Zobrazti graf

Zdroj: zlato.kurzy.cz, https://zlato.kurzy.cz/zpravy/552026-silne-podhodnocene-stribro-se-snazi-vyrovnat-zlatu/


Akce týdne 28. 11. - 3. 12. 2022

Mobilní telefony
až 170 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
Počet přístupů: 4923748

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2022, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑