Výkup na jedničku

Volejte zdarma 800 193 193


Tata Steel prodala první z britských oceláren

12.04.2016 11:56

Jen jednu libru získá indický ocelářský gigant Tata Steel z prodeje své britské ocelárny Scunthorpe a návazných provozů a závodů na válcování dlouhých produktů. Na straně kupujícího už to tak jednoduše nevypadá. Fond soukromého kapitálu Greybull Capital za jednu libru převezme ztrátovou ocelárnu i s dluhy a ještě se zavázal, že do ní investuje 400 milionů liber.

Fond, který založil bývalý investiční bankéř zkrachovalé Lehman Brothers Nathaniel Meyohas, přejmenuje firmu na tradiční britskou značku British Steel. Do roka chce z ocelárny, kde pracují přes čtyři tisíce zaměstnanců, udělat ziskový podnik.
Na záchraně se budou muset podílet i zaměstnanci. Ještě před uzavřením akvizice se zavázali, že na rok se jim sníží mzdy o tři procenta. Škrty přijdou také v důchodovém zabezpečení.

Změna majitele divize dlouhých produktů je teprve začátkem rozprodeje britského impéria Tata Steel, která se ze země stahuje kvůli ztrátám, vysokým výrobním nákladům a přílivu levné čínské oceli. „Dnešní dohoda o prodeji Scunthorpe vysílá potenciálním investorům pozitivní signál o zbytku aktiv Tata Steel ve Velké Británii,“ prohlásil státní tajemník pro obchod Sajid Javid, který v uplynulých týdnech několikrát schytal kritiku za přístup vlády ke krizi britského ocelářství.


Zdroj: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/tata-steel-prodala-prvni-z-britskych-ocelaren-1287374/galerie?id=242663

Další na prodej je waleská ocelárna Port Talbot, kde je ve hře osud 15 tisíc pracovníků. O tu předběžně projevil zájem další Ind Sanjeev Gupta, kterému patří ocelářská společnost Liberty House. Budoucnost vidí v přebudování klasické integrované ocelárny na konvertorový provoz, kde se bude ocel vyrábět jen ze šrotu.

Nicméně v neděli v listu Sunday Telegraph připustil, že pokud by riziko nezdaru restrukturalizace bylo vysoké, do akvizice nepůjde. Gupta přitom sází na pomoc vlády, která mu dovolí ocelárny živit levnou dotovanou elektřinou z obnovitelných zdrojů. Prodej by měl být hotov do konce května.

Tata na Prodej
Tata Steel má v Británii přes 15 tisíc zaměstnanců. Dalších 25 tisíc pracovních míst je na oceláři závislých v návazných oborech. Dosud Tata provozovala dvě ocelárny Port Talbot a Scunthorpe a výrobnu specializovaných ocelí v Rotherhamu. Celkem vyrobí v Británii 11 milionů tun oceli za rok.

Zdroj: e15.cz, http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/tata-steel-prodala-prvni-z-britskych-ocelaren-1287374


Akce týdne 30. 1. - 4. 2. 2023

Hliníkový plech

32 Kč/kg

Výkup kovů nově také v Olešné

Více informací ve zpravodaji


Hledáme další kolegy

Více informací na stránce kariéra
 

Ekologická likvidace vozidel

Odvoz autovraku k ekologické likvidaci objednávejte na telefonním čísle 730 899 409.

O společnosti

Naší hlavní oblastí je kovošrot a výkup druhotných surovin. Jsme společnost zabývající se výkupem železného šrotu a barevných kovů. Vykupujeme také autovraky, katalyzátory a drahé kovy.

Více o společnosti

Kde nás najdeteJsme ryze
česká firma

Jsme členem Sdružení
výkupců druhotných surovin
   
   
Počet přístupů: 5010707

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

© 2023, Barko, s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Vytvořila eBRÁNA s.r.o.

Nahoru ↑